Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Kliknij by powiększyć

Przez cały tydzień z wielką wiarą i zaangażowaniem uczestniczyliśmy w procesjach eucharystycznych wokół naszego kościoła pragnąc, aby Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie błogosławił nas, nasze rodziny i naszą parafię. W czwartkowe popołudnie 22 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 przy pomniku jubileuszowym na Placu Wolności,  również wyruszyliśmy za Zbawicielem obecnym w Najświętszym Sakramencie, by po raz kolejny przypomnieć sobie jedną z największych tajemnic Kościoła – tajemnicę miłości Boga, zawartą w konsekrowanym chlebie.

Pochylając się dziś nad Tajemnicą Ciała i Krwi Chrystusa, dziękowaliśmy za ten sam pokarm, Chleb Życia, który spożywali apostołowie. Eucharystia to uczta miłości, która jest pamiątką przeszłości. Eucharystia to uczta nadziei dla ludzi wierzących, która zapowiada przyszłość.

Dziękczynne Te Deum wyśpiewane na zakończenie oktawy Bożego Ciała, to nasze podziękowanie Bogu za ten dar Chleba, za pokarm dający życie wieczne, za wszystkie łaski, które spływają od wieków z setek tysięcy ołtarzy rozsianych po całym świecie. Nikt nie jest w stanie policzyć ile ich było…jest to tajemnica znana tylko Bogu.

Tradycyjnie w ostatnim dniu oktawy zostały poświęcone kwiaty i zioła przyniesione w postaci wianków. Każdy inny, a wszystkie piękne. Łączą w sobie modlitwę i piękno. Dawniej łączyły jeszcze wiedzę o przyrodzie i właściwościach roślin leczniczych.

Bądź pozdrowione Boże Ciało, w dymie kadzideł i pszenicznym kłosie, w złotej monstrancji w którejś zamieszkało, i w naszym ludzkim niezbadanym losie...

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
24.06.2017 23:01


KALENDARZ

Niedziela
12
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj