Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019r.

 1. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 2. Gości dziś u nas ks. Jose Leyzan z Boliwii pracujący w Nowosybirsku, który głosi Słowo Boże wraz z tłumaczem Mateuszem Baryłą. Kto może wspomóc dzieła misyjne ofiarą po Mszy św. - niech to uczyni.

 3. Dziś godz. 16.00 w Woli Dużej Msza św. za pomordowanych partyzantów.

 4. Od Bożego Ciała aż do czwartku na zakończenie Oktawy trwa dziękczynienie za dar Eucharystii. Dziś procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Jezusowego o 17.40, w dni powszednie po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, zapraszamy także chłopców do niesienia poduszeczek. Oktawę po Bożym Ciele zakończymy 27 czerwca uroczystą Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Po Mszy św. odbędzie się procesja ulicami: Kościuszki, Lubelską i 3 Maja. Ołtarz I i II - tam, gdzie zwykle, III – ul. 3 Maja, IV - przy kościele.

 5. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać składamy za organizację Uroczystości Bożego Ciała, w sposób szczególny: kapłanom, siostrom, radnym parafialnym, służbie liturgicznej, chórowi i p. Organiście, dekorującym ołtarze, niosącym chorągwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki procesyjne, p. Tomaszowi i wszystkim niosącym nagłośnienie, p. Kościelnemu. Wszystkim ludziom dobrej woli – serdeczne Bóg zapłać!

 6. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, modlitwa o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o 18.00 – procesja eucharystyczna.

 7. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie.

 9. Za tydzień, 30 czerwca, będziemy obchodzić kolejną rocznicę mordu partyzantów w lesie na Rapach. Jednym z punktów bogatego programu obchodów będzie Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

 10. Podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę na leczenie Mateusza Feręca zebrano 2580 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i wolontariuszom Caritas.

 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb +Artura Sikorskiego z Hedwiżyna. Módlmy się za naszych zmarłych.

KALENDARZ

Wtorek
25
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj