Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego
31.05.2020 r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św.: 6.30, 8.00, 9.30, 18.00. Msze św. zamówione na godz. 7.00 będą odprawione: o godz. 8.00: +Piotr Kapica, o godz. 9.30: +Michał Tytoń (greg.).
 3. Od jutra nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ – codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św.: 6.30, 9.30 (transmitowana przez BTK), 16.00, 18.00. Prosimy o potwierdzenie, że chorzy chcą, aby ksiądz przybył do nich w Pierwszy Piątek z Najśw. Sakramentem. Prosimy także, aby umożliwić księdzu obmycie rąk przed sprawowaniem liturgii Komunii św. (woda, mydło, ręcznik papierowy itp.)
 7. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia kapłańskie. Módlmy się za nowych kapłanów.
 8. W sobotę, w przeddzień naszego odpustu będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych; 17.30 - Różaniec, 18.00 – Msza św. Ze względu na epidemię będziemy modlić się w kościele. Wieczernik Maryjny z racji Pierwszej Soboty Miesiąca poprowadzi Straż Honorowa.
 9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - nasz odpust parafialny, suma o godz. 12.30. W procesji po sumie pójdzie tylko celebrans i asysta liturgiczna, wiernych prosimy o pozostanie na miejscu.
 10. Adorację eucharystyczną z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca poprowadzą: KŻR Edwardów i KŻR 54.
 11. W dniu odpustu o godz. 18.00. będzie odprawiona Msza św. zbiorowa ku czci Trójcy Świętej. Kartki z intencjami możemy wrzucić do skrzynki przy ołtarzu bocznym.
 12. Z powodu epidemii nie odbędzie się pielgrzymka parafialna do Fatimy. Proszę zgłaszać się do ks. Krzysztofa po zwrot wpłaconych pieniędzy.
 13. Ofiary na rzecz parafii: 500: Wola Mała (pośw. pól), Zamojska 88; 300: Dworcowa 4a; 200: 3 ofiary bezimienne. Serdeczne Bóg zapłać za dary serca!
 14. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.
 15. W zakrystii są do nabycia kubki ozdobione zdjęciem naszego kościoła. Można je sprezentować bliskim, którzy wyjechali ze swego miasta i nie mogą na żywo oglądać naszej pięknej świątyni parafialnej.

KALENDARZ

Piątek
5
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj