Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkonocna – 22.04.2018 r.

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania.
  2. Dzisiaj w Biłgoraju odbędzie się przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 11.00, następnie będą uroczystości na Placu Wolności. W imieniu żołnierzy zapraszamy.
  3. Jutro, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, okazja do modlitwy się za naszą Ojczyznę. O godz. 18.00 będziemy się także modlić za ks. Proboszcza z racji imienin.
  4. W środę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  6. Za tydzień w parafii św. Jerzego odpust ku czci Patrona. Tamtejszy Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. przed odpustem na cmentarzu.
  7. Chcemy z naszej parafii zorganizować pielgrzymkę autokarową do Wilna. Program poniżej Po bliższe informacje zapraszamy do zakrystii.
  8. Ofiary na rzecz parafii: 8867: taca na inwestycje; 800: Nawiedzenie Krzyża papieskiego (Zamojska 88); 300: Chłodna. Serdeczne Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Bronisławy Paluch (Edwardów, 66 l.) i +Janiny Kurzyńskiej (Lubelska 18, 91 l.). Jutro pogrzeb +Agnieszki Blachy (Zagumnie 6, 91 l.): 13.30 – Różaniec, 14.00 – Msza św. Módlmy się za naszych zmarłych.

 

Do stóp Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie
w dniach 18 – 22 czerwca 2018 r.

1 dzień – wieczorem przyjazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu 3* w Wilnie.

2 dzień – po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem.
 Msza św. w Ostrej Bramie przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.
Zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich 14 wieku, klasztor bazylianów wraz z cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza. Miejsca związane ze św. Andrzejem Bobolą, św. Kazimierzem, św. Rafałem Kalinowskim, św. Faustyną Kowalską, bł. Ks. Michałem Sopoćką, a także św. Janem Pawłem II.
Zwiedzanie i krótka modlitwa w Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r.  podyktował jej  Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, w pracowni którego został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu 3* w Wilnie.

3 dzień- Śniadanie w hotelu. Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie “Jezu ufam Tobie“, namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św.Faustyny Kowalskiej.
Zwiedzanie Ponar - miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II Wojny Światowej, w tym ok.20 tys. Polaków.
Wyjazd do Trok (ok 27 km od Wilna) zwiedzanie i krótka modlitwa w bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przed cudownym obrazem Matki Bożej Trockiej, koronowanym jako drugi obraz w Rzeczypospolitej po obrazie Matki Bożej Częstochowskiej,  gdzie w 2018 r. biskupi litewscy zawierzyli Litwę Niepokalanemu Sercu NMP.
Następnie zwiedzanie zamku Księcia Witolda na wyspie oraz degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej -  kibinów.
Rejs statkiem po jeziorze Galve z 20 wysepkami, podczas którego rozpościerają się przepiękne widoki przyrody, zamku i pałacu Tyszkiewiczów.
Powrót do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień – Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Wilna do Szawli na Górę  Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedna z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki na Litwę  celebrował Mszę świętą.
Msza św. na Górze Krzyży.
Przejazd i zwiedzanie Szydłowa, kościoła i kaplicy NMP.  W XVII w. odnotowano tu objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził Jan Paweł II.
Przejazd do Kowna. Zwiedzanie Kowieńskiej Starówki, a między innymi park Santakos wraz z pomnikiem Janowi Pawłowi II, w miejscu, gdzie papież odprawiał Mszę św., kościół Trójcy Świętej wraz z  byłym klasztorem Bernardynek (obecnie  Seminarium Duchowne), miejsce spotkania Jana Pawła II  z biskupami  Litwy, archikatedra  św. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Wilnie.

5 dzień - po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski.

Cena dla grup powyżej 43 os. – 145 euro/os + 250 PLN (autokar, ubezpieczenie)

W cenę wliczono:

4 noclegi w hotelu 3* w Wilnie (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami)

4 śniadania (szwedzki stół)

4 obiadokolacje (zupa, II danie, napój)

1 obiad – degustacja kibinów (karaimskie pierogi z rosołem)

Rejs statkiem w Trokach (ok. 1 godz.)

Wstęp do zamku w Trokach

Wstęp do muzeum A. Mickiewicza

Posługa przewodnicka według programu

Zapisy do końca maja. Przy zapisie płatne 250 PLN

KALENDARZ

Czwartek
26
kwietnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

O Matuchno otocz opieką mnie,chorych w rodzinie i przyjaciół,wyproś śp zmarłym rodzicom i krewnym łaskę nieba.O Matko Boża za nami wstawiaj się.

Proszę o modlitwę w intencji córek aby żyły według ewangelii i obronę ich przed wszelkimi pokusami i złem. O dobry wybór szkoły i studiów i ukończenie z dobrymi wynikami o dobrych mężów katolików, szczęśliwe rodziny i przyjaciół. Błogosławieństwo boże dla całej rodziny, dary i owoce Ducha Świętego

Maryjo proszę o uzdrowienie z choroby alkoholowej dla mojego taty i brata, o ich nawrócenie i powrót do Boga i do kościoła.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W dniu 8 IV 1995 r. J.E. prof. dr Jan Śrutwa dokonał bierzmowania i poświęcenia kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, której patronem jest św. Brat Albert Chmielowski.

2 IV 2005 r. o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. W kościele parafialnym oznajmiły o tym wydarzeniu bijące dzwony. Jeszcze tej samej nocy do kościoła zaczęli przychodzić wierni, aby w ciszy powierzyć duszę tak wielkiego człowieka Bogu. Dnia 8 IV 2005 r. o godz. 10.00 w Biłgoraju zawyły syreny, z wież kościołów odezwały się dzwony, ruch w mieście całkowicie zamarł. Tak mieszkańcy Biłgoraja oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, w  chwili gdy w Watykanie  rozpoczęły się  główne  uroczystości  pogrzebowe. O 19.00 odprawiona została Msza św.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj