Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny – 2.04.2018 r.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na rzecz KUL.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W tym  tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca.
 4. W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna też Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na „Fundusz Caritas”.
 5. Po sumie w przyszłą niedzielę odbędzie się koncert wielkanocny w wykonaniu chóru „Echo” i Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00 i procesji różańcowej będziemy modlić się za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Modlitwie będą przewodniczyć Przyjaciele Oblubieńca z parafii św. Jerzego.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Świąt Wielkanocnych w naszej parafii: Księżom (za wszelkie zaangażowanie), SS. Serafitkom (szczególnie za dekoracje, udział w liturgii i dystrybucję darów), P. Organiście i chórowi parafialnemu, Zespołom muzycznym, P. Kościelnemu, Lektorom i ministrantom, Ruchom i stowarzyszeniom (Legion Maryi, Straż Honorowa, Wspólnota Adoracji NSPJ, Domowy Kościół,  Oaza, KSM), Radzie Parafialnej, p. Ewie za błyskawiczną aktualizację strony parafialnej oraz wszystkim niewymienionym z nazwiska czy przynależności ludziom dobrej woli.
 8. Bóg zapłać także za wszelkie życzenia świąteczne od parafian i gości, parlamentarzystów, urzędów, instytucji, firm. Będziemy ten dług spłacać modlitwą.
 9. Ofiary na kwiaty: 107: uczestnicy Drogi Krzyżowej z 25.03; 100: Irena Borsuk; 50: Legion Wspomagający. Na kościół: 1400: Naw. Krzyża - Lub18/1-13; 460: mężczyźni uczestniczący w obrzędzie obmycia nóg; 300: bezimienna z Romanowskiego. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Zapowiedzi przedślubne: Rafał Małek, kawaler, parafia Korytków Duży i Kamila Marczak, panna, parafia tutejsza; Damian Kowalski, kawaler, parafia św. JP II i Kinga Nizio, panna, parafia tutejsza.
 11. W środę, 4 kwietnia odbędzie się pogrzeb +Anny Chołoty (Zarzeczna 14, 59 l.): 14.00 – Różaniec, 14.30 – Msza św. Polecajmy w modlitwie Miłosiernemu Bogu naszych zmarłych.

KALENDARZ

Poniedziałek
23
kwietnia


Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

O Matuchno otocz opieką mnie,chorych w rodzinie i przyjaciół,wyproś śp zmarłym rodzicom i krewnym łaskę nieba.O Matko Boża za nami wstawiaj się.

Proszę o modlitwę w intencji córek aby żyły według ewangelii i obronę ich przed wszelkimi pokusami i złem. O dobry wybór szkoły i studiów i ukończenie z dobrymi wynikami o dobrych mężów katolików, szczęśliwe rodziny i przyjaciół. Błogosławieństwo boże dla całej rodziny, dary i owoce Ducha Świętego

Maryjo proszę o uzdrowienie z choroby alkoholowej dla mojego taty i brata, o ich nawrócenie i powrót do Boga i do kościoła.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W dniu 8 IV 1995 r. J.E. prof. dr Jan Śrutwa dokonał bierzmowania i poświęcenia kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, której patronem jest św. Brat Albert Chmielowski.

2 IV 2005 r. o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. W kościele parafialnym oznajmiły o tym wydarzeniu bijące dzwony. Jeszcze tej samej nocy do kościoła zaczęli przychodzić wierni, aby w ciszy powierzyć duszę tak wielkiego człowieka Bogu. Dnia 8 IV 2005 r. o godz. 10.00 w Biłgoraju zawyły syreny, z wież kościołów odezwały się dzwony, ruch w mieście całkowicie zamarł. Tak mieszkańcy Biłgoraja oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, w  chwili gdy w Watykanie  rozpoczęły się  główne  uroczystości  pogrzebowe. O 19.00 odprawiona została Msza św.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj