Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018 r.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Modlitwie różańcowej ulicami parafii będą przewodniczyć kandydaci do bierzmowania.
 2. Jutro spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i świadków po Mszy św. o 18.00.
 3. We wtorek, 12 czerwca, przypada 19. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. Tego dnia biskup Jan Śrutwa, podczas Mszy św. o godz. 18.00, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji młodych ludzi, aby umocnieni łaską Ducha Świętego mężnie wyznawali swoją wiarę i według niej żyli. Litania do NSPJ będzie na koniec Mszy św.
 4. W tym tygodniu nasza parafia będzie przeżywała Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się ono 13 VI Mszą św. o 7.00 i zakończy się Mszą św. 14 IV o godz. 18.00. Plan modlitwy (grupy prowadzące i parafianie) jest zamieszczony w czerwcowym wydaniu miesięcznika parafii biłgorajskich, intencje modlitwy są wyłożone na kartkach przy ołtarzach bocznych. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na modlitewny „szturm do nieba”.
 5. 13 czerwca to również dzień fatimski. Różaniec i modlitwy będą odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W piątek o godz. 18.00 kolejna Msza św. z modlitwą o uwielbienie i uzdrowienie.
 7. Za tydzień taca na inwestycje parafialne.
 8. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Wilna, które jeszcze nie podały numeru PESEL, niech zrobią to dziś lub jutro. Spotkanie przed wyjazdem w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Ofiary na rzecz parafii: 2700: Nawiedzenie Krzyża - Moniuszki (do nr 77); 551: taca ślubna; 300: Nawiedzenie Krzyża -Kościuszki 8 i Pl. Wolności 2; 221: Wolaniny (poświęcenie pól); 100: Piękna. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Zapowiedzi przedślubne: Arkadiusz Paluch, kawaler, parafia tutejsza i Anna Klozyk, panna, parafia NS NMP, Zakopane; Andrzej Mazur, kawaler i Klaudia Zarucha, panna, oboje parafia tutejsza; Dominik Ostrowski, kawaler i Anna Furmanek, panna, oboje parafia tutejsza; Grzegorz Wolanin, kawaler, parafia tutejsza i Marta Jechalke, panna, parafia św. Jerzego; Michał Jan Niewczas, kawaler, parafia tutejsza i Agnieszka Kozicka, panna, parafia Opatrzności Bożej, Radom; Michał Juszczak, kawaler, parafia Zwierzyniec i Beata Oleszek, panna, parafia tutejsza.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Władysławy Mazurek (Janowska 96, 75 l.) i +Jana Czerwonki (Roztocze 16, 70 l). Jutro pogrzeb +Stefana Nizio (Piękna 4, 71 l.): 11.00 – Różaniec, 11.30 – Msza św. W czwartek pogrzeb +Sebastiana Surmy (Przemysłowa 40, 43 l.): 15.30 – Różaniec, 16.00 – Msza św. Módlmy się za naszych zmarłych. 

Pielgrzymka do stóp Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie
w dniach 18 – 22 czerwca 2018 r.

1 dzień – wieczorem przyjazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu 3* w Wilnie.

2 dzień – po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem.
 Msza św. w Ostrej Bramie przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.
Zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich 14 wieku, klasztor bazylianów wraz z cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza. Miejsca związane ze św. Andrzejem Bobolą, św. Kazimierzem, św. Rafałem Kalinowskim, św. Faustyną Kowalską, bł. Ks. Michałem Sopoćką, a także św. Janem Pawłem II.
Zwiedzanie i krótka modlitwa w Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r.  podyktował jej  Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, w pracowni którego został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu 3* w Wilnie.

3 dzień- Śniadanie w hotelu. Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie “Jezu ufam Tobie“, namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św.Faustyny Kowalskiej.
Zwiedzanie Ponar - miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II Wojny Światowej, w tym ok.20 tys. Polaków.
Wyjazd do Trok (ok 27 km od Wilna) zwiedzanie i krótka modlitwa w bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przed cudownym obrazem Matki Bożej Trockiej, koronowanym jako drugi obraz w Rzeczypospolitej po obrazie Matki Bożej Częstochowskiej,  gdzie w 2018 r. biskupi litewscy zawierzyli Litwę Niepokalanemu Sercu NMP.
Następnie zwiedzanie zamku Księcia Witolda na wyspie oraz degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej -  kibinów.
Rejs statkiem po jeziorze Galve z 20 wysepkami, podczas którego rozpościerają się przepiękne widoki przyrody, zamku i pałacu Tyszkiewiczów.
Powrót do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień – Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Wilna do Szawli na Górę  Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedna z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki na Litwę  celebrował Mszę świętą.
Msza św. na Górze Krzyży.
Przejazd i zwiedzanie Szydłowa, kościoła i kaplicy NMP.  W XVII w. odnotowano tu objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził Jan Paweł II.
Przejazd do Kowna. Zwiedzanie Kowieńskiej Starówki, a między innymi park Santakos wraz z pomnikiem Janowi Pawłowi II, w miejscu, gdzie papież odprawiał Mszę św., kościół Trójcy Świętej wraz z  byłym klasztorem Bernardynek (obecnie  Seminarium Duchowne), miejsce spotkania Jana Pawła II  z biskupami  Litwy, archikatedra  św. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Wilnie.

5 dzień - po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski.

Cena dla grup powyżej 43 os. – 145 euro/os + 250 PLN (autokar, ubezpieczenie)

W cenę wliczono:

4 noclegi w hotelu 3* w Wilnie (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami)

4 śniadania (szwedzki stół)

4 obiadokolacje (zupa, II danie, napój)

1 obiad – degustacja kibinów (karaimskie pierogi z rosołem)

Rejs statkiem w Trokach (ok. 1 godz.)

Wstęp do zamku w Trokach

Wstęp do muzeum A. Mickiewicza

Posługa przewodnicka według programu

Zapisy do końca maja. Przy zapisie płatne 250 PLN

KALENDARZ

Czwartek
21
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Proszę o modlitwę w intencji córek aby żyły według ewangelii i obronę ich przed wszelkimi pokusami i złem. O dobry wybór szkoły i studiów i ukończenie z dobrymi wynikami o dobrych mężów katolików, szczęśliwe rodziny i przyjaciół. Błogosławieństwo boże dla całej rodziny, dary i owoce Ducha Świętego oraz zdrowie

Matko Boża wypraszaj zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie i rodziny.

Matuchno Kochana, błagam Cię o ratunek dla Pawła i mojej miłości. Tęsknię za nim, kocham go i pragnę, żeby do mnie wrócił. Maryjo, błagam Cię o pomoc, bez Twojej pomocy nie damy sobie rady. Wyproś dla nas, proszę, u Wszechmogącego Pana łaskę pojednania. Nie potrafię i nie chcę wymazać Pawła z mojego serca i życia. Przeżyliśmy ze sobą 12 lat i wierzę, że z Twoją pomocą przed nami kolejne lata. Maryjo, błagam Cię o pomoc.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj