Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy innym narodom głoszą Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Bóg zapłać ks. Marianowi Ciupikowi za dzisiejsze Słowo Boże.
 2. Po Mszach św. dzieci z naszego Koła Misyjnego będą zbierać ofiary dla dzieci z Misji Salezjańskiej w Syrii: Dzieło „Adopcja Serca”. Każdy ofiarodawca otrzyma słodki podarunek…Przed Mszą św. o 11.00 przedstawienie w wykonaniu Koła Misyjnego.
 3. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla dzieci klasy III i ich rodziców.
 4. Zapraszamy dziś młodzież na Różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, a potem spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 5. We wtorek odpust w parafii św. Jana Pawła II. Suma o godz. 12.00.
 6. Również we wtorek w Hali OSiR odbędzie się spotkanie mieszkańców z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie rozpocznie się o 16.30, ale organizatorzy zachęcają, aby przyjść wcześniej (od godz. 15.00), aby znaleźć sobie lepsze miejsce.
 7. W sobotę, 26 października, Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę – także z naszej parafii. Módlmy się w intencji młodzieży.
 8. Za tydzień w kościołach, których data poświęcenia jest nieznana, a więc i w naszym, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia. Taca na inwestycje parafialne. Przypominamy również o zmianie czasu z letniego na zimowy.
 9. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów – także tych, których nikt już nie nawiedza - obok grobów naszych bliskich.
 10. Zostały przygotowane kartki wypominkowe, zaadresowane do konkretnych rodzin i z określoną datą modlitwy. Mamy nadzieję, że dzięki temu, iż będziemy czytać kartki w kolejności zamieszkania rodzin, będzie to okazja do przypomnienia sobie i otoczenia modlitwą zmarłych sąsiadów i znajomych z tej samej miejscowości, ulicy czy bloku. Prosimy parafian o pomoc w dostarczeniu kartek do rodzin parafii.
 11. Kończą się już prace przy kancelarii i plebanii. Pozostały do wykonania poręcze na balkonie, przy schodach i podjeździe dla wózków oraz drobne prace dla elektryków. Mamy nadzieję, że do przyszłego tygodnia uporamy się także z ustawieniem sprzętów i kancelaria księży będzie od 28 października na swoim miejscu.
 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii!
 13. Spotkania formacyjne:
  • Legion Maryi, poniedziałek i wtorek, godz. 16.00,
  • Koło Misyjne, wtorek, godz. 15.00,
  • Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, wtorek godz. 19.00
  • Oaza, piątek, godz. 16.00,
  • Ministranci, piątek, po Mszy św. o godz. 18.00,
  • Kandydaci na ministrantów, sobota, godz. 9.30,
  • Schola, grupa młodsza sobota o godz. 14.00, a grupa starsza sobota o godz. 15.00.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Niedzieli.

 15. Chcielibyśmy w lipcu przyszłego roku zorganizować pielgrzymkę samolotowo – autokarową do sanktuarium w Fatimie. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z programem, który znajduje się tutaj.

KALENDARZ

Czwartek
24
października15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę Cię o przymnożenie wiary dla Kamili, o łaskę aby przystąpiła do spowiedzi św. Matko Boża Ty wiesz jakie spojrzenie Ona ma na świat i wiarę, proszę Cię naprowadź ją na drogę prowadzącą do Ciebie i Jezusa.

o Matuchno nie opuszczaj mnie,moja rodzinę i przyjaciół,uproś łaskę zdrowia ,bo trapią nas liczne choroby,dopomóż w dostaniu się do dobrych specjalistów.Wciąż wierzę w moc modlitwy i Twą Matczyną opiekę i proszę Wielka Matko Boża Pomagaj nam Nieustannie.Bóg zapłać.

Matko boża nieustajacej pomocy bardzo proszę cię aby moja córka odezwała się do mnie i miała dobry kontakt z córką i moimi rodzicami proszę też o zdrowie spraw aby moja sytuacja finansowa uległa poprawie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj