Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 1.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent – święty czas czuwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Nie chcemy zmarnować żadnego dnia Adwentu, dlatego już dziś rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe. Bóg zapłać ks. Kan. Krzysztofowi Jankowskiemu za Słowo Boże i wspólną modlitwę. (plan, także w gazetce).
 2. Adorację Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po sumie prowadzą: KŻR Edwardów i KŻR 2.
 3. Na sumie będą poświęcone opłatki wigilijne, które będą dostarczone do domów parafian. Ewentualne ofiary za opłatki będą przeznaczone na spłatę zadłużenia za przebudowę kancelarii i wejścia do plebanii. Przypominamy, że osoby, które w imieniu parafii będą roznosić opłatki w Biłgoraju (najczęściej są to Członkowie Legionu Maryi), będą miały upoważnienia podpisane przez Proboszcza. Mają obowiązek je okazać, jeśli będą o to poproszone. W razie wątpliwości można zadzwonić do parafii albo otrzymać opłatek w kancelarii parafialnej. W miejscowościach poza Biłgorajem opłatki roznoszą radni, których znacie. Nie dajmy zarabiać oszustom, którzy co roku pojawiają się i udają wysłanników parafii.
 4. Mija już 5-letnia kadencja Rady Duszpastersko-Ekonomicznej w parafii, dlatego wraz z opłatkami parafianie otrzymają kartki, na których należy wpisać kandydatów do Rady ze swojego rejonu i wrzucić je na tacę do końca roku.
 5. Od środy rozpoczynamy Roraty - Mszę wotywną o NMP. Tak, jak to było w starej tradycji – będziemy ją sprawować o godz. 6.00 w dni powszednie. Zapraszamy serdecznie do udziału. Przypominamy, że intencje przyjęte na 6.30 będą odprawiane pół godziny wcześniej.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek i sobota grudnia. Odprawiający Pierwsze Piątki niech skorzystają ze spowiedzi podczas rekolekcji, a w piątek przyjmą podczas Mszy św. Komunię św. wynagradzającą.
 7. W następną niedzielę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 rozpocznie się Godzina Łaski, o którą prosiła Maryja 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech, o 12.30 suma.
 8. Za tydzień puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. W przyszłą niedzielę kolejna Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00 i procesja Krucjaty Różańcowej do kościoła św JP II. Serdecznie zapraszamy do modlitwy o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich.
 10. Zakończyły się Wypominki. Serdeczne Bóg zapłać za udział w modlitwie różańcowej i Mszach św., a także za złożone ofiary. Przepraszamy za wszelkie pomyłki.
 11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii!
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: tygodnika Niedziela i miesięcznika parafii biłgorajskich oraz kalendarza KRZ.
 13. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium w Fatimie. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z programem, który znajduje się tutaj.

KALENDARZ

Piątek
6
grudnia


Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę cię o zdrowie i pomyślne zaliczenie egzaminu końcowego i lepszą prace i potrzebne łaski i rozwiązanie węzła samotności.

Gorąco proszę o pozytywne zakończenie sprawy zawodowej.

Matko Najświętsza proszę o łaskę uzdrowienia z wszelkich chorób,oraz o znalezienie dobrej pracy.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj