Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. odbywa się obrzęd poświęcenia palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Jutro, w Wielki Poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!
 3. Dziś o 18.00 Msza św. za Ojczyznę i procesja Różańcowa, prowadzona przez Solidarność.
 4. W Wielki Wtorek od godz. 14.30 chcemy odwiedzić chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 5. Również w Wielki Wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy!
 6. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów w sprawie Świat Wielkanocnych. Obecność obowiązkowa!
 7. Również w Wielką Środę o godz. 19.00 Misterium Męki Pańskiej na placu targowym.
 8. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego nie odprawia się Mszy św. pogrzebowych.
 9. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze sprawowana jest Msza św. Krzyżma, podczas której kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia oraz poświęcanie są oleje: krzyżma i chorych.
 10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie. Szczegóły tutaj.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii!

  Liturgia Triduum Paschalnego:

  Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.00. Potem przeniesienie Jezusa w Eucharystii do ołtarza wystawienia (Ciemnica) i adoracja eucharystyczna do godz. 22.00. Serdecznie zachęcamy do uwielbienia Pana Jezusa.

  Wielki Piątek – pamiątka zbawczej Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy św. O godz. 8.00 - Jutrznia prowadzona przez Oazę. O 17.00 - Droga Krzyżowa, o 18.00 - Liturgia wielkopiątkowa. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  Po liturgii rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Grobie. Będzie trwać do północy.
  O 20.00 Droga Krzyżowa z kościoła św. Marii Magdaleny do naszego kościoła. Zapraszamy

  Wielka Sobota

  8.00 – Jutrznia, prowadzona przez Oazę i wznowienie adoracji, która będzie trwała aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Zachęcamy do rodzinnej adoracji w ciągu dnia.

  Poświęcenie pokarmów: W kościele parafialnym co pół godziny, zaczynając od 8.00 do 13.00. W terenie: 1. Ksiądz poświęca o godz. 8.30 w Zagumniu-Zaciszu i około godz. 9.00 w Rapach Dylańskich; 2. Ksiądz o godz. 8.30 w Woli Dużej, o 8.50 w Woli Małej, o 9.10 w Teodorówce, o 9.30 w Wolaninach, i o 10.00 w Edwardowie. Z okazji poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny będzie można składać do wystawionego kosza różne produkty spożywcze, które później nasze Siostry przekażą dla rodzin potrzebujących. Również takie produkty można zebrać w poszczególnych miejscowościach i przekazać Księdzu dokonującemu poświęcenia pokarmów. Wydawanie darów od godz. 9.00


  Liturgia Wigilii Paschalnej (liturgia Zmartwychwstania!): godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec (paschalików). Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracja prowadzona przez grupy parafialne.


  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  6.00 – Procesja rezurekcyjna i Msza św. w intencji parafian. Prosimy o zorganizowanie procesji i wzięcie feretronów, chorągwi i pozostałych akcesoriów procesyjnych. Pozostałe Msze św.: 9.30, 11.00, 12.30. Nie ma Mszy św. popołudniowej!

  Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.

KALENDARZ

Sobota
20
kwietnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W dniu 8 IV 1995 r. J.E. prof. dr Jan Śrutwa dokonał bierzmowania i poświęcenia kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, której patronem jest św. Brat Albert Chmielowski.

2 IV 2005 r. o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. W kościele parafialnym oznajmiły o tym wydarzeniu bijące dzwony. Jeszcze tej samej nocy do kościoła zaczęli przychodzić wierni, aby w ciszy powierzyć duszę tak wielkiego człowieka Bogu. Dnia 8 IV 2005 r. o godz. 10.00 w Biłgoraju zawyły syreny, z wież kościołów odezwały się dzwony, ruch w mieście całkowicie zamarł. Tak mieszkańcy Biłgoraja oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, w  chwili gdy w Watykanie  rozpoczęły się  główne  uroczystości  pogrzebowe. O 19.00 odprawiona została Msza św.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj