Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła
20.06.2021 r.

  1. W czwartek, 17 czerwca zmarł ks. kan. Bogusław Wojtasiuk, który przez niemal 32 lata posługiwał w naszej parafii jako proboszcz, a potem emeryt. Zostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci. Dziś i jutro po Mszy św. wieczornej w kościele modlitwa różańcowa w Jego intencji, we wtorek czuwanie przy trumnie od godz. 8.00. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 22 czerwca. Mszy św. pogrzebowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek, a potem przejedziemy na cmentarz przy ul. Lubelskiej, gdzie nasz Ks. Kanonik, zgodnie ze swoją wolą, spocznie w grobie kapłańskim. Jeśli ktoś chciałby zamówić Mszę św. w Jego intencji, to zapraszamy dziś i jutro do zakrystii, żeby we wtorek nie zrobił się „zator”. Terminy sprawowania tych Mszy św. zostaną podane później i umieszczone na stronie internetowej parafii. Wszystkie będą odprawione w naszej parafii.

  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary tacowe na inwestycje parafialne. Schody od ul. 3 Maja już prawie gotowe - zostało tylko fugowanie. Pozostały do wykonania drobne prace oraz poprawki, które zostały dostrzeżone i można powiedzieć, że inwestycja została ukończona.

  3. Dziś o godz. 16.00 w Woli Dużej Msza św. za pomordowanych partyzantów.

  4. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Polecimy też Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych ojców.

  5. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.

  6. W piątek zakończenie roku szkolnego – Msza św. o godz. 8.00. Zachęcamy z tej okazji do spowiedzi w ciągu tygodnia.

  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii!

  8. Została zapłacona faktura w wysokości 110 700 zł firmie DETiM za prace przy ogrodzeniu. Brakuje nam jeszcze ok. 60 000 zł do finansowego zakończenia inwestycji. Bądźmy dobrej myśli…

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

KALENDARZ

Poniedziałek
21
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Prosze o modlitwę za mojego syna Tomka o pracę ,daj mu radość z pracy ,pomóż odnaleźć drogę życia przymnóż wiary, nadziei i miłości,Weź za rękę i poprowadź.

Matko Boża Nieustającej Pomocy, proszę pomóż mi w mej samotności. Spraw, jeśli to zgodne z Wolą Bożą, by Kuba do mnie wrócił, żeby nasze drogi ponownie się skrzyżowały. Spraw, byśmy zaczęli wszystko na nowo, by nasze serca się przemieniły i zostały uzdrowione oraz by połączyło nas szczere i czyste uczucie. Daj nam tą drugą szansę byśmy mogli wzajemnie się nawracać i razem z Panem kroczyć naszą drogą życia. Amen

Dziękuję za pomoc i cały czas o nią proszę.

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj