Nasz kościół z dnia na dzień pięknieje!

Kliknij by powiększyć

W ostatnich miesiącach wykonano kolejne prace remontowe elewacji naszego kościoła parafialnego. Z Bożą i ludzką pomocą udało się już odnowić dwie wieże, tylną ścianę ołtarzową, prezbiterium i znaczną część fasady kościoła od strony ulicy Zamojskiej. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca,  gdy widzimy, że nasz kościół nabiera blasku i z dnia na dzień pięknieje.

A wszystko to po to, aby nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom. Nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności.

Nie jest to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wiedzą o tym wszyscy, którzy angażują bez reszty swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają prowadzone prace. Troska o materialną stronę parafii jest wyrazem naszej wiary i swoistą wizytówką tworzących ją rodzin. Cieszymy się, że remont trwa i powoli zmierza do szczęśliwego końca, a my przyzwyczajamy się do ceglastego koloru naszej świątyni.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
15.10.2017 13:37


KALENDARZ

Czwartek
26
kwietnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

O Matuchno otocz opieką mnie,chorych w rodzinie i przyjaciół,wyproś śp zmarłym rodzicom i krewnym łaskę nieba.O Matko Boża za nami wstawiaj się.

Proszę o modlitwę w intencji córek aby żyły według ewangelii i obronę ich przed wszelkimi pokusami i złem. O dobry wybór szkoły i studiów i ukończenie z dobrymi wynikami o dobrych mężów katolików, szczęśliwe rodziny i przyjaciół. Błogosławieństwo boże dla całej rodziny, dary i owoce Ducha Świętego

Maryjo proszę o uzdrowienie z choroby alkoholowej dla mojego taty i brata, o ich nawrócenie i powrót do Boga i do kościoła.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W dniu 8 IV 1995 r. J.E. prof. dr Jan Śrutwa dokonał bierzmowania i poświęcenia kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, której patronem jest św. Brat Albert Chmielowski.

2 IV 2005 r. o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. W kościele parafialnym oznajmiły o tym wydarzeniu bijące dzwony. Jeszcze tej samej nocy do kościoła zaczęli przychodzić wierni, aby w ciszy powierzyć duszę tak wielkiego człowieka Bogu. Dnia 8 IV 2005 r. o godz. 10.00 w Biłgoraju zawyły syreny, z wież kościołów odezwały się dzwony, ruch w mieście całkowicie zamarł. Tak mieszkańcy Biłgoraja oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, w  chwili gdy w Watykanie  rozpoczęły się  główne  uroczystości  pogrzebowe. O 19.00 odprawiona została Msza św.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj