Tak czekali na tę chwilę

Kliknij by powiększyć

W niedzielę 6 maja 2018 r. nasza wspólnota parafialna przeżywała niezwykle radosne chwile - dzień Pierwszej Komunii Świętej. Jezus jako Przyjaciel przyszedł do uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Uroczystość odbyła się podczas Mszy świętych o godz. 9:30  i 11:30.

Wcześniej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne oraz z bijący sercem i olbrzymią tremą, także po raz pierwszy, uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. W ten sposób zakończyły całoroczne przygotowania do tej wyjątkowej chwili pod kierunkiem s. Norberty i ks. Krystiana, poprzez katechizację szkolną oraz nabożeństwa, w czasie których otrzymały poświęcone różańce, medaliki i książeczki.

Zebranych przed kościołem dzieci i rodziców przywitał ksiądz proboszcz Jerzy Kołtun. Po błogosławieństwie, którego rodzice udzielili swoim dzieciom, mogły już one przeżywać swoje pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Wyjątkowy wystrój kościoła, ale przede wszystkim pięknie przygotowana liturgia, w którą obok dzieci zaangażowali się też ich rodzice, pozwoliła trzecioklasistom w sposób niezwykle wymowny i głęboki przeżyć ten najważniejszy moment - wspaniałą chwilę spotkania z Chrystusem, który po raz pierwszy zamieszkał w ich sercach.

Dzieciom pierwszokomunijnym, które rozpoczęły pełne uczestnictwo w Eucharystii  życzymy, aby zawsze wzrastały w miłości do Pana Jezusa i przez całe swoje życie często korzystały z daru Komunii Świętej, odkrywając tajemnicę Ciała i Krwi Chrystusa.

Dla każdego z nas niech ta uroczystość będzie przypomnieniem dnia, w którym sami przyjęliśmy po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
09.06.2018 14:58


KALENDARZ

Środa
17
października


Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Prosze o upragniona rychla prace i sile do niej dla moich dzieci.Uleczenie z depresji nalogow ,przygnebienia i poczucia nicosci. Matko Boza ratuj nas spraw by wreszcie zaczelo im sie darzyc i obdaruj bystroscia

Jezu Milosierny,Matenko Boza ulituj sie nad moimi dziecmi by sie im w zyciu poukladalo Przywroc radosc i pokoj Bozy otocz dobrymi zyczliwymi ludzmi i obdarz laskami potrzebnymi do zycia i zbawienia Prosze ulecz ich na duchu ciele i umysle

Matko Boza prosze o dobra spowiedz Arka ,spraw by wrocil do Kosciola. O dobra prace dla niego w szybkim czasie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj