Tak czekali na tę chwilę

Kliknij by powiększyć

W niedzielę 6 maja 2018 r. nasza wspólnota parafialna przeżywała niezwykle radosne chwile - dzień Pierwszej Komunii Świętej. Jezus jako Przyjaciel przyszedł do uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Uroczystość odbyła się podczas Mszy świętych o godz. 9:30  i 11:30.

Wcześniej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne oraz z bijący sercem i olbrzymią tremą, także po raz pierwszy, uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. W ten sposób zakończyły całoroczne przygotowania do tej wyjątkowej chwili pod kierunkiem s. Norberty i ks. Krystiana, poprzez katechizację szkolną oraz nabożeństwa, w czasie których otrzymały poświęcone różańce, medaliki i książeczki.

Zebranych przed kościołem dzieci i rodziców przywitał ksiądz proboszcz Jerzy Kołtun. Po błogosławieństwie, którego rodzice udzielili swoim dzieciom, mogły już one przeżywać swoje pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Wyjątkowy wystrój kościoła, ale przede wszystkim pięknie przygotowana liturgia, w którą obok dzieci zaangażowali się też ich rodzice, pozwoliła trzecioklasistom w sposób niezwykle wymowny i głęboki przeżyć ten najważniejszy moment - wspaniałą chwilę spotkania z Chrystusem, który po raz pierwszy zamieszkał w ich sercach.

Dzieciom pierwszokomunijnym, które rozpoczęły pełne uczestnictwo w Eucharystii  życzymy, aby zawsze wzrastały w miłości do Pana Jezusa i przez całe swoje życie często korzystały z daru Komunii Świętej, odkrywając tajemnicę Ciała i Krwi Chrystusa.

Dla każdego z nas niech ta uroczystość będzie przypomnieniem dnia, w którym sami przyjęliśmy po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
09.06.2018 14:58


KALENDARZ

Środa
19
grudnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj