Zapraszamy na Jerycho Różańcowe

Kliknij by powiększyć

Jerycho Różańcowe to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni i nocy, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, Godzinki (o 6.00), Anioł Pański (12.00), Droga Krzyżowa (14.00-15.00), Koronka do Bożego Miłosierdzia (15.00), Apel Jasnogórski (21.00). 

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do 6 rozdziału Księgi Jozuego (wiersze 1 – 21). Znajdujemy tam opis wydarzenia, związanego z bardzo trudnym momentem historii Narodu Wybranego. Na drodze Izraelitów do Ziemi Obiecanej staje wielkie, obwarowane miasto Jerycho, po ludzki nie do zdobycia.  Wtedy z pomocą przychodzi Bóg, który poleca: „Spójrz, Ja daję w twoje ręce Jerycho wraz z jego królem i dzielnymi wojownikami. Wy wszyscy, uzbrojeni mężowie, będziecie okrążali miasto codziennie jeden raz. Uczynisz tak przez sześć dni.  Siedmiu kapłanów niech niesie przed Arką siedem trąb z rogów baranich. Siódmego dnia okrążycie miasto siedmiokrotnie, a kapłani zagrają na trąbach. Gdy więc zabrzmi przeciągle róg barani i usłyszycie głos trąby, niech cały lud wzniesie gromki okrzyk wojenny, a mur miasta rozpadnie się na miejscu i lud wkroczy, każdy wprost przed siebie". Tak też się stało. Mocą Bożą Izraelici pokonali przeszkodę, zdobyli miasto i dotarli do Ziemi Obiecanej.

Nieustające, 36-godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w naszej parafii jest ofiarowane za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w następujących intencjach:

  1. O Dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka, Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego oraz kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii.
  2. O łaskę zdrowia dla Ks. Kanonika Bogusława Wojtasiuka i ks. Leonarda Grudnia.
  3. O pokój w naszej Ojczyźnie i wzajemną współpracę rządzących dla dobra narodu.
  4. O godne i owocne przeżycie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
  5. Aby rodziny były filarem miłości i drogowskazem wiary dla pokoleń.
  6. Aby młodzież czerpała wzór od swojego patrona św. Stanisława Kostki oraz o błogosławione skutki Synodu Biskupów dotyczącego młodzieży.
  7. O błogosławione owoce Peregrynacji Krzyża Papieskiego w naszej parafii.
  8. O bezpieczne zakończenie remontu naszej świątyni.

PROGRAM JERYCHA RÓŻAŃCOWEGO W NASZEJ PARAFII
( PLIK DO POBRANIA W FORMACIE PDF)


Autor: Ewa M.
09.06.2018 22:40


KALENDARZ

Środa
17
października


Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Prosze o upragniona rychla prace i sile do niej dla moich dzieci.Uleczenie z depresji nalogow ,przygnebienia i poczucia nicosci. Matko Boza ratuj nas spraw by wreszcie zaczelo im sie darzyc i obdaruj bystroscia

Jezu Milosierny,Matenko Boza ulituj sie nad moimi dziecmi by sie im w zyciu poukladalo Przywroc radosc i pokoj Bozy otocz dobrymi zyczliwymi ludzmi i obdarz laskami potrzebnymi do zycia i zbawienia Prosze ulecz ich na duchu ciele i umysle

Matko Boza prosze o dobra spowiedz Arka ,spraw by wrocil do Kosciola. O dobra prace dla niego w szybkim czasie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj