Wyróżnienie dla naszej parafialnej scholki „Armia Nieba”

Kliknij by powiększyć

W niedzielę 16 czerwca 2018 r. w Gromadzie odbył się X Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej „Matce Słuchającej”. W tegorocznej edycji festiwalowych przesłuchań wzięło udział 130 wykonawców ( solistów i zespołów muzycznych ) m.in. z Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Krzemienia, Częrnięcina, Krasnobrodu i Lubyczy Królewskiej. Wśród występujących zespołów znalazła się również nasza schola „Armia Nieba”, która pod kierunkiem s. Norberty zaprezentowała widowni i jury festiwalu dwa utwory: „Puk puk cichutko…” oraz „Moją prawą ręką”.

W minionych latach schola zajmowała na Festiwalu III i II miejsce, zdobyła także cenne i ważne wyróżnienie jakim jest Nagroda Publiczności. Bardzo dobrze muzycznie i z mocą wykonane piosenki, niesamowita dziecięca radość, ogromny entuzjazm, żywiołowość wykonania utworów – to wszystko sprawiło, że nasz zespół dziecięcy w tym roku zdobył wyróżnienie. Nagroda dla najmłodszego uczestnika festiwalu przypadła Hani Majcher.

Schola parafialna „Armia Nieba” swoimi pięknymi głosami wychwala Boga radosną pieśnią oraz służy naszej wspólnocie parafialnej podczas każdej niedzielnej Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00. Dzieci posiadają własne, jednakowe stroje i śpiewniki. Młodzi artyści doskonalą nie tylko swoje głosy i zdolności, lecz także swojego ducha. Jest to wspólnota ciągle bardzo otwartą na wszystkich tych, którzy poprzez śpiew pragną bardziej służyć Bogu i ludziom oraz pomagać innym głębiej przeżywać Mszę św. i modlitwę.

Młodym artystom gratulujemy Wyróżnienia i życzymy, by dalsze śpiewanie było najpiękniejszym spotkaniem z Bogiem i dowodem wdzięczności Bogu za wszystko.


Autor: Ewa M.
23.06.2018 21:25


KALENDARZ

Niedziela
19
maja15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

  V 1940 r – Gestapo w akcji AB, którą realizowano w ramach niemieckiej polityki biologicznej zagłady narodu polskiego, a w szczególności fizycznego wyniszczenia inteligencji polskiej aresztowano ks. Jana Samoleja (Rektora kościoła św. Jerzego) oraz ks. Józefa Chmielewskiego (wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP). Obaj księża zostali wywiezieni do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie zostali straceni.
  W maju 1993 r. powstały w naszej parafii pierwsze kręgi Domowego Kościoła (stanowią one rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie oraz międzynarodowego ruchu małżeńskiego „Equipes Norte Dame” - Wspólnoty Matki Najświętszej)  powstały z inicjatywy ks. Janusza Dudzicza, który w 1993 r. zebrał kilka małżeństw. Po trzytygodniowych rekolekcjach w Łabuniach, które odbyły się w maju powstał pierwszy Krag. Jego animatorami zostali państwo W. D. Hawrotowie z Zamościa. W roku 1997 na terenie parafii istniały cztery kręgi, których moderatorem był ks. Cezary Błaszczuk.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj