Wyróżnienie dla naszej parafialnej scholki „Armia Nieba”

Kliknij by powiększyć

W niedzielę 16 czerwca 2018 r. w Gromadzie odbył się X Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej „Matce Słuchającej”. W tegorocznej edycji festiwalowych przesłuchań wzięło udział 130 wykonawców ( solistów i zespołów muzycznych ) m.in. z Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Krzemienia, Częrnięcina, Krasnobrodu i Lubyczy Królewskiej. Wśród występujących zespołów znalazła się również nasza schola „Armia Nieba”, która pod kierunkiem s. Norberty zaprezentowała widowni i jury festiwalu dwa utwory: „Puk puk cichutko…” oraz „Moją prawą ręką”.

W minionych latach schola zajmowała na Festiwalu III i II miejsce, zdobyła także cenne i ważne wyróżnienie jakim jest Nagroda Publiczności. Bardzo dobrze muzycznie i z mocą wykonane piosenki, niesamowita dziecięca radość, ogromny entuzjazm, żywiołowość wykonania utworów – to wszystko sprawiło, że nasz zespół dziecięcy w tym roku zdobył wyróżnienie. Nagroda dla najmłodszego uczestnika festiwalu przypadła Hani Majcher.

Schola parafialna „Armia Nieba” swoimi pięknymi głosami wychwala Boga radosną pieśnią oraz służy naszej wspólnocie parafialnej podczas każdej niedzielnej Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00. Dzieci posiadają własne, jednakowe stroje i śpiewniki. Młodzi artyści doskonalą nie tylko swoje głosy i zdolności, lecz także swojego ducha. Jest to wspólnota ciągle bardzo otwartą na wszystkich tych, którzy poprzez śpiew pragną bardziej służyć Bogu i ludziom oraz pomagać innym głębiej przeżywać Mszę św. i modlitwę.

Młodym artystom gratulujemy Wyróżnienia i życzymy, by dalsze śpiewanie było najpiękniejszym spotkaniem z Bogiem i dowodem wdzięczności Bogu za wszystko.


Autor: Ewa M.
23.06.2018 21:25


KALENDARZ

Poniedziałek
24
września15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Proszę o nawrócenie Jana i Beaty oraz uratowanie ich małżeństwa.

Maryjo proszę o rozwiązanie problemów zawodowych, o znalezienie właściwej pracy. Proszę o mądrość i podejmowanie właściwych decyzji.

Maryjo proszę o uwolnienie mnie od osób, które mnie niszczą i zniewalają. Proszę o prawdziwych i pięknych przyjaciół wokół siebie i prawdziwą miłość. Maryjo TY wiesz co dzieje się teraz w moim sercu. Proszę ulżyj mi w tym cierpieniu, wylewaj pokój, prowadź mnie do swojego Syna

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 IX 1931 r. Ks. Czesław Koziołkiewicz (proboszcz parafii) organizuje pierwsze spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii.11 IX 1939 r. po wybuchu II wojny światowej Biłgoraj zostaje spalony. Spaleniu uległ również kościół Wniebowzięcia NMP.

16 IX 1990 r. punkt katechetyczny w Gromadzie (Dom Jana Pawła II) został przemieniony na kościółek, w którym zaczęto odprawiać nabożeństwa. Dwa lata później kościółek ten otrzymał tytuł; „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

5 IX 1993 r. I Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO, który kilka lat później stał się festiwalem ogólnopolskim.30 IX 2001 r. w Biłgoraju odbyła się uroczystość Intronizacji Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj