Pożegnanie księdza Leonarda Grudnia

Kliknij by powiększyć

31 lipca 2018 r. w naszym kościele sprawowana był Msza św. żałobna w intencji zmarłego księdza Leonarda Grudnia. Przewodniczył jej biskup senior Jan Śrutwa w asyście biskupa pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego, ks. dziekana Jerzego Kołtuna, ks. Krzysztofa Portki, dyrektora Domu Księży Seniorów oraz kilkudziesięciu kapłanów. W uroczystościach żałobnych wzięła udział rodzina ks. Leonarda oraz parafianie z parafii, w których posługiwał zmarły kapłan - każdy chciał swoją obecnością oddać cześć i szacunek oraz pożegnać się z ks. Leonardem.

Na początku Eucharystii ksiądz biskup Mariusz Leszczyński przytoczył najważniejsze momenty życia ks. Leonarda, a także złożył kondolencje rodzinie zmarłego:

W wygłoszonej homilii ks. dziekan Jerzy Kołtun wspominał zmarłego kapłana, który prawie 15 lat posługiwał w naszym kościele:

W imieniu roku święceń głos zabrał ksiądz Dariusz Blicharz:

Pan Marian Skubis pożegnał zmarłego księdza Leonarda w imieniu naszej wspólnoty parafialnej:

Na zakończenie głos zabrał ksiądz Krzysztof Portka, dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, w którym zmarły kapłan mieszkał od ponad 15 lat, najpierw jako rezydent, a później jako emeryt:

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka była sprawowana w środę 1 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach (archidiecezja lubelska). Po Mszy św. ciało zmarłego ks. Leonarda zostało złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym.

Księdza Leonarda w naszych modlitwach polecamy Bożemu Miłosierdziu dziękując za jego obecność pośród nas, za wszystkie odprawione w naszym kościele Msze Święte, za wspólną modlitwę w naszych intencjach. Ufamy, że Matka Boża Wniebowzięta, którą razem z nami czcił jako patronkę, była z nim w tych trudnych chwilach pełnych cierpienia, a w godzinie narodzin do życia wiecznego poprowadziła go przed oblicze Najwyższego.

Księże Leonardzie, chcemy Ci obiecać, że pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będziemy w naszych modlitwach nieustannie prosić Ojca Niebieskiego o to, by przyjął Cię do Swojego Królestwa. Dziś nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia – do zobaczenia w Niebie!

„Nikt z Nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie;
jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;
jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.
I w życiu więc i śmierci należymy do Pana "  (Rz 14,7-8)
                                                                                                              

Chcemy za śp. ks. Leonarda odprawić Gregoriankę w styczniu 2019 r. Jeśli Parafianie lub Goście naszej parafii chcieliby się włączyć w modlitwę, zamawiając jedną z tych Mszy św., prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
02.08.2018 19:30


KALENDARZ

Sobota
20
kwietnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W dniu 8 IV 1995 r. J.E. prof. dr Jan Śrutwa dokonał bierzmowania i poświęcenia kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, której patronem jest św. Brat Albert Chmielowski.

2 IV 2005 r. o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. W kościele parafialnym oznajmiły o tym wydarzeniu bijące dzwony. Jeszcze tej samej nocy do kościoła zaczęli przychodzić wierni, aby w ciszy powierzyć duszę tak wielkiego człowieka Bogu. Dnia 8 IV 2005 r. o godz. 10.00 w Biłgoraju zawyły syreny, z wież kościołów odezwały się dzwony, ruch w mieście całkowicie zamarł. Tak mieszkańcy Biłgoraja oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, w  chwili gdy w Watykanie  rozpoczęły się  główne  uroczystości  pogrzebowe. O 19.00 odprawiona została Msza św.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj