Pożegnanie księdza Leonarda Grudnia

Kliknij by powiększyć

31 lipca 2018 r. w naszym kościele sprawowana był Msza św. żałobna w intencji zmarłego księdza Leonarda Grudnia. Przewodniczył jej biskup senior Jan Śrutwa w asyście biskupa pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego, ks. dziekana Jerzego Kołtuna, ks. Krzysztofa Portki, dyrektora Domu Księży Seniorów oraz kilkudziesięciu kapłanów. W uroczystościach żałobnych wzięła udział rodzina ks. Leonarda oraz parafianie z parafii, w których posługiwał zmarły kapłan - każdy chciał swoją obecnością oddać cześć i szacunek oraz pożegnać się z ks. Leonardem.

Na początku Eucharystii ksiądz biskup Mariusz Leszczyński przytoczył najważniejsze momenty życia ks. Leonarda, a także złożył kondolencje rodzinie zmarłego:

W wygłoszonej homilii ks. dziekan Jerzy Kołtun wspominał zmarłego kapłana, który prawie 15 lat posługiwał w naszym kościele:

W imieniu roku święceń głos zabrał ksiądz Dariusz Blicharz:

Pan Marian Skubis pożegnał zmarłego księdza Leonarda w imieniu naszej wspólnoty parafialnej:

Na zakończenie głos zabrał ksiądz Krzysztof Portka, dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, w którym zmarły kapłan mieszkał od ponad 15 lat, najpierw jako rezydent, a później jako emeryt:

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka była sprawowana w środę 1 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach (archidiecezja lubelska). Po Mszy św. ciało zmarłego ks. Leonarda zostało złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym.

Księdza Leonarda w naszych modlitwach polecamy Bożemu Miłosierdziu dziękując za jego obecność pośród nas, za wszystkie odprawione w naszym kościele Msze Święte, za wspólną modlitwę w naszych intencjach. Ufamy, że Matka Boża Wniebowzięta, którą razem z nami czcił jako patronkę, była z nim w tych trudnych chwilach pełnych cierpienia, a w godzinie narodzin do życia wiecznego poprowadziła go przed oblicze Najwyższego.

Księże Leonardzie, chcemy Ci obiecać, że pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będziemy w naszych modlitwach nieustannie prosić Ojca Niebieskiego o to, by przyjął Cię do Swojego Królestwa. Dziś nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia – do zobaczenia w Niebie!

„Nikt z Nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie;
jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;
jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.
I w życiu więc i śmierci należymy do Pana "  (Rz 14,7-8)
                                                                                                              

Chcemy za śp. ks. Leonarda odprawić Gregoriankę w styczniu 2019 r. Jeśli Parafianie lub Goście naszej parafii chcieliby się włączyć w modlitwę, zamawiając jedną z tych Mszy św., prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
02.08.2018 19:30


KALENDARZ

Środa
17
października


Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Prosze o upragniona rychla prace i sile do niej dla moich dzieci.Uleczenie z depresji nalogow ,przygnebienia i poczucia nicosci. Matko Boza ratuj nas spraw by wreszcie zaczelo im sie darzyc i obdaruj bystroscia

Jezu Milosierny,Matenko Boza ulituj sie nad moimi dziecmi by sie im w zyciu poukladalo Przywroc radosc i pokoj Bozy otocz dobrymi zyczliwymi ludzmi i obdarz laskami potrzebnymi do zycia i zbawienia Prosze ulecz ich na duchu ciele i umysle

Matko Boza prosze o dobra spowiedz Arka ,spraw by wrocil do Kosciola. O dobra prace dla niego w szybkim czasie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj