Niedziela Misyjna w naszej parafii

Kliknij by powiększyć

Miesiąc październik to okres, który przede wszystkim kojarzymy z przesuwanymi paciorkami różańca podczas październikowych nabożeństw. Miesiąc ten ma jednak także wymiar misyjny. Oto przedostatnia niedziela października jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Misyjna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Misyjnego. Jest to okres większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach.

Tegoroczny Tydzień Misyjny obchodzony był pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. 21 października dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju należące do Koła Misyjnego działającego przy naszej parafii przygotowały na obchody  Światowego Dnia Misyjnego inscenizację pt. „Chleb i modlitwa”.

Mszę św. o godz. 11:00 uświetniły oprawą Liturgii Słowa i strojami z krajów misyjnych. Stroje te otrzymały II miejsce na Kongresie Misyjnym, który odbył się w maju tego roku w Krośnie. Podczas Eucharystii miało miejsce uroczyste przyjęcie dzieci z Koła Misyjnego w poczet Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Po Mszy św. na placu przykościelnym odbył się kiermasz misyjny pod hasłem „Zabawka dla Ciebie, kromka chleba dla brata w potrzebie”.  Dla tych, którzy wsparli misje w sposób materialny, czekała nagroda specjalna: rower. Wiele było w trakcie tej niedzieli radości, zaangażowania i wzruszeń.

W dniu następnym,  już jako członkowie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci,  poprowadziły różaniec w języku hebrajskim, włoskim, niemieckim i łacińskim.

Dekoracja wykonana przez dzieci: globus misyjny, przez cały Tydzień Misyjny przypominał wszystkim o misjonarzach, którzy z naszej diecezji wyruszyli posłuszni Chrystusowemu wezwaniu; „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszystkim narodom”.

A wszystko po to, aby ożywić zapał misyjny, bo przecież każdy z nas powołany jest bycia misjonarzem, bycia świadkiem i głosicielem Jezusa wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas posyła: w rodzinie, w szkole, w pracy.


GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
12.11.2018 19:22


KALENDARZ

Wtorek
25
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj