„Niebo ziemi, ziemia niebu”

Kliknij by powiększyć

To był ciężki dzień. Ludzie zajęci przygotowaniami, tysiącem różnych spraw – w końcu wigilia – więc jak tu się nie spieszyć. Autobus pękał w szwach ledwo mieszcząc pasażerów, którzy wtłoczyli się do niego. Niemal nie było czym oddychać. Każdy z własnym bagażem doświadczeń, próbował dotrzeć do celu – na świąteczną wieczerzę. Jakże jednak wielkie było ich zdziwienie, kiedy autobus ugrzązł w zaspie i okazało się, że niestety nie zdążą dotrzeć do swoich domów…

Myślę, że każdy z nas będąc w takiej sytuacji czułby pewien dyskomfort, a w jego sercu toczyłaby się prawdziwa bitwa. W dniu, w którym niebo łączy się z ziemią, dzieją się prawdziwe cuda. Przekonała nas o tym Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii Trójcy Świętej i WNMP w Biłgoraju. Dnia 25 grudnia dzieci przygotowały dla nas niezwykłe jasełka pt.: „Niebo ziemi, ziemia niebu”. Oazowicze wcielając się w role pasażerów autobusu ukazali nam, co tak naprawdę jest ważne i po co są święta Bożego Narodzenia? Nawet wojska anielskie zaniechały zbrojnej interwencji, chcąc dać na nowo ludziom Dziecię Jezus. Kaśka – główna bohaterka przedstawienia – mogła zobaczyć, że świat jest inny niż do tej pory jej się wydawało, a na dnie ludzkich serc drzemią ogromne pokłady dobra. Bowiem, jak zauważył staruszek: „Weszliśmy tu jak wilki, a teraz każdy każdemu brat”.

 Mam nadzieję, że w sercach wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć te jasełka, na nowo zajaśniała radość Bożego Narodzenia.

s. Norberta – serafitka

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
30.12.2018 22:45


KALENDARZ

Niedziela
19
maja15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

  V 1940 r – Gestapo w akcji AB, którą realizowano w ramach niemieckiej polityki biologicznej zagłady narodu polskiego, a w szczególności fizycznego wyniszczenia inteligencji polskiej aresztowano ks. Jana Samoleja (Rektora kościoła św. Jerzego) oraz ks. Józefa Chmielewskiego (wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP). Obaj księża zostali wywiezieni do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie zostali straceni.
  W maju 1993 r. powstały w naszej parafii pierwsze kręgi Domowego Kościoła (stanowią one rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie oraz międzynarodowego ruchu małżeńskiego „Equipes Norte Dame” - Wspólnoty Matki Najświętszej)  powstały z inicjatywy ks. Janusza Dudzicza, który w 1993 r. zebrał kilka małżeństw. Po trzytygodniowych rekolekcjach w Łabuniach, które odbyły się w maju powstał pierwszy Krag. Jego animatorami zostali państwo W. D. Hawrotowie z Zamościa. W roku 1997 na terenie parafii istniały cztery kręgi, których moderatorem był ks. Cezary Błaszczuk.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj