„Niebo ziemi, ziemia niebu”

Kliknij by powiększyć

To był ciężki dzień. Ludzie zajęci przygotowaniami, tysiącem różnych spraw – w końcu wigilia – więc jak tu się nie spieszyć. Autobus pękał w szwach ledwo mieszcząc pasażerów, którzy wtłoczyli się do niego. Niemal nie było czym oddychać. Każdy z własnym bagażem doświadczeń, próbował dotrzeć do celu – na świąteczną wieczerzę. Jakże jednak wielkie było ich zdziwienie, kiedy autobus ugrzązł w zaspie i okazało się, że niestety nie zdążą dotrzeć do swoich domów…

Myślę, że każdy z nas będąc w takiej sytuacji czułby pewien dyskomfort, a w jego sercu toczyłaby się prawdziwa bitwa. W dniu, w którym niebo łączy się z ziemią, dzieją się prawdziwe cuda. Przekonała nas o tym Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii Trójcy Świętej i WNMP w Biłgoraju. Dnia 25 grudnia dzieci przygotowały dla nas niezwykłe jasełka pt.: „Niebo ziemi, ziemia niebu”. Oazowicze wcielając się w role pasażerów autobusu ukazali nam, co tak naprawdę jest ważne i po co są święta Bożego Narodzenia? Nawet wojska anielskie zaniechały zbrojnej interwencji, chcąc dać na nowo ludziom Dziecię Jezus. Kaśka – główna bohaterka przedstawienia – mogła zobaczyć, że świat jest inny niż do tej pory jej się wydawało, a na dnie ludzkich serc drzemią ogromne pokłady dobra. Bowiem, jak zauważył staruszek: „Weszliśmy tu jak wilki, a teraz każdy każdemu brat”.

 Mam nadzieję, że w sercach wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć te jasełka, na nowo zajaśniała radość Bożego Narodzenia.

s. Norberta – serafitka

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
30.12.2018 22:45


KALENDARZ

Piątek
21
lutego15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Nieustającej Pomocy proszę cię o zdrowie.Spraw Matuchno aby dolegliwości ustąpiły i abym mogła zająć się rodziną. Błagam pomóż mi.

Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę Cię o dar uzdrowienia dla mojej mamy Teresy z udaru mózgu i zapalenia płuc oraz wybudzenie z śpiączki farmakologicznej. Otaczaj Ją Matko swoją opieką i obdarz potrzebnymi łaskami przed tronem Boga. Twoja Czcicielka Aneta z rodziną.

Prosze Cie Matko Boża modl sie za Weronike w dniu urodzin o Boże błogosławieństwo nad nią, za Gabrysie o Boze błogosławienstwo nad nią, rozwoj gry na saksofonie z postępem i ukończenie tej szkoly. Modl sie zaz Zdziska i za mnie o milosc i jednosc, uzdrowienie serc i relacji z bracmi i siostrami Zdzicha , aby Bog przebaczyl nam grzechy odrzucania rodziny Zdziska i oceny ich, zazdrość, brak miłośći i akceptacji . Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W Biłgoraju przy narastającej biedzie mieszkańców pojawiła się pilna potrzeba założenia Ochronki. Pierwsze zebranie w sprawie założenia Ochronki w Biłgoraju miało miejsce 5 II 1914 r. w mieszkaniu państwa Sawickich. Na spotkanie to zaproszono 44 osoby z całego powiatu. Osoby obecne na zebraniu podjęły decyzję o zwróceniu się do władz z podaniem o założenie Ochronki. W krótkim czasie takie pozwolenie uzyskali co było powodem do założenia funduszu na urządzenie.

23 II 1919 r. ks. Proboszcz Czesław Koziołkiewicz był przewodniczącym w trakcie dorocznego walnego zebrania członków Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Biłgoraju. Spotkanie to odbyło się w sali „Ochrony” przy ulicy Morowej (obecna 3 Maja) w pobliżu kościoła.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj