„Niebo ziemi, ziemia niebu”

Kliknij by powiększyć

To był ciężki dzień. Ludzie zajęci przygotowaniami, tysiącem różnych spraw – w końcu wigilia – więc jak tu się nie spieszyć. Autobus pękał w szwach ledwo mieszcząc pasażerów, którzy wtłoczyli się do niego. Niemal nie było czym oddychać. Każdy z własnym bagażem doświadczeń, próbował dotrzeć do celu – na świąteczną wieczerzę. Jakże jednak wielkie było ich zdziwienie, kiedy autobus ugrzązł w zaspie i okazało się, że niestety nie zdążą dotrzeć do swoich domów…

Myślę, że każdy z nas będąc w takiej sytuacji czułby pewien dyskomfort, a w jego sercu toczyłaby się prawdziwa bitwa. W dniu, w którym niebo łączy się z ziemią, dzieją się prawdziwe cuda. Przekonała nas o tym Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii Trójcy Świętej i WNMP w Biłgoraju. Dnia 25 grudnia dzieci przygotowały dla nas niezwykłe jasełka pt.: „Niebo ziemi, ziemia niebu”. Oazowicze wcielając się w role pasażerów autobusu ukazali nam, co tak naprawdę jest ważne i po co są święta Bożego Narodzenia? Nawet wojska anielskie zaniechały zbrojnej interwencji, chcąc dać na nowo ludziom Dziecię Jezus. Kaśka – główna bohaterka przedstawienia – mogła zobaczyć, że świat jest inny niż do tej pory jej się wydawało, a na dnie ludzkich serc drzemią ogromne pokłady dobra. Bowiem, jak zauważył staruszek: „Weszliśmy tu jak wilki, a teraz każdy każdemu brat”.

 Mam nadzieję, że w sercach wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć te jasełka, na nowo zajaśniała radość Bożego Narodzenia.

s. Norberta – serafitka

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
30.12.2018 22:45


KALENDARZ

Niedziela
22
września15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Proszę Cię Matko o uzdrowienie i powstrzymanie chorób moich i męża. Proszę za synem Karolem, aby bezpiecznie wrócił z zagranicy, aby ułożył sobie życie po chrześcijańsku i nie stracił wiary świętej.

O Boże Miłosierdzie dla Andrzeja i osób bliskich

o pomyślność, zdrowie i wytrwałość w nowym roku szkolnym, w nowej szkole dla córki Gosi. O dary Duch Św. dla Niej, siły do nauki. Niech Matka Boża wyprosi u Boga dla Niej potrzebne łaski.Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 IX 1931 r. Ks. Czesław Koziołkiewicz (proboszcz parafii) organizuje pierwsze spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii.11 IX 1939 r. po wybuchu II wojny światowej Biłgoraj zostaje spalony. Spaleniu uległ również kościół Wniebowzięcia NMP.

16 IX 1990 r. punkt katechetyczny w Gromadzie (Dom Jana Pawła II) został przemieniony na kościółek, w którym zaczęto odprawiać nabożeństwa. Dwa lata później kościółek ten otrzymał tytuł; „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

5 IX 1993 r. I Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO, który kilka lat później stał się festiwalem ogólnopolskim.30 IX 2001 r. w Biłgoraju odbyła się uroczystość Intronizacji Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj