Zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary w Parafii WNMP w Biłgoraju

Seminarium Odnowy Wiary to rekolekcje oparte na codziennym rozważaniu Pisma Świętego i cotygodniowych spotkaniach w kościele.
W tym czasie dowiesz się wielu praktycznych rzeczy: jak łączyć życie z wiarą, jak czytać Biblię, jak modlić się. Najważniejsze jednak, że będziesz mógł osobiście doświadczyć bliskości Boga i nawiązać z Nim bliską relację.
Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się 17 marca Niedzielą Ewangelizacyjną pod-czas, której homilie będzie głosił Ksiądz Krystian Malec. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wtorek o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie - 19 marca, godzina 19.00, kościół WNMP w Biłgoraju. Zapraszamy wszystkich od 16 lat wzwyż.

Jezus doskonale zna Twoją sytuację życiową – wie, co przynosi Ci radość i szczęście, co Ciebie przygnębia, z czym sobie nie radzisz, zna Twoje lęki, obawy i pragnienia. Widzi Twoje zniewolenia, słabości i grzechy.
Jezus pragnie przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia i uwolnienia. On ma najlepszy plan na Twoje życie, pragnie odnowić Cię w mocy Ducha Świętego.
Bóg pragnie przyjść do Ciebie, by obdarzyć Cię dobrem i mówić do Twego serca. Po-święć jeden wieczór w tygodniu na spotkanie z Nim we wspólnocie.
Bóg daje Ci receptę na przemianę Twojego życia i odnowę wiary. Zaprasza byś Mu zau-fał. On wie gdzie Cię prowadzi. Jesteś zaproszony do przyjaźni z Bogiem. On szuka swych przyjaciół i chce byś poznał radość prawdziwej wolności.
„Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku – Ty musisz zrobić sam.” (kardynał Karl Rahner)
Teraz jest ten czas, w którym możesz zrobić ten krok.
Seminarium ma błogosławieństwo Księdza Biskupa i Księdza Proboszcza. Prowadzi je Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.


Autor: JKZ
10.03.2019 07:50


KALENDARZ

Piątek
21
lutego15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Nieustającej Pomocy proszę cię o zdrowie.Spraw Matuchno aby dolegliwości ustąpiły i abym mogła zająć się rodziną. Błagam pomóż mi.

Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę Cię o dar uzdrowienia dla mojej mamy Teresy z udaru mózgu i zapalenia płuc oraz wybudzenie z śpiączki farmakologicznej. Otaczaj Ją Matko swoją opieką i obdarz potrzebnymi łaskami przed tronem Boga. Twoja Czcicielka Aneta z rodziną.

Prosze Cie Matko Boża modl sie za Weronike w dniu urodzin o Boże błogosławieństwo nad nią, za Gabrysie o Boze błogosławienstwo nad nią, rozwoj gry na saksofonie z postępem i ukończenie tej szkoly. Modl sie zaz Zdziska i za mnie o milosc i jednosc, uzdrowienie serc i relacji z bracmi i siostrami Zdzicha , aby Bog przebaczyl nam grzechy odrzucania rodziny Zdziska i oceny ich, zazdrość, brak miłośći i akceptacji . Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W Biłgoraju przy narastającej biedzie mieszkańców pojawiła się pilna potrzeba założenia Ochronki. Pierwsze zebranie w sprawie założenia Ochronki w Biłgoraju miało miejsce 5 II 1914 r. w mieszkaniu państwa Sawickich. Na spotkanie to zaproszono 44 osoby z całego powiatu. Osoby obecne na zebraniu podjęły decyzję o zwróceniu się do władz z podaniem o założenie Ochronki. W krótkim czasie takie pozwolenie uzyskali co było powodem do założenia funduszu na urządzenie.

23 II 1919 r. ks. Proboszcz Czesław Koziołkiewicz był przewodniczącym w trakcie dorocznego walnego zebrania członków Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Biłgoraju. Spotkanie to odbyło się w sali „Ochrony” przy ulicy Morowej (obecna 3 Maja) w pobliżu kościoła.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj