Zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary w Parafii WNMP w Biłgoraju

Seminarium Odnowy Wiary to rekolekcje oparte na codziennym rozważaniu Pisma Świętego i cotygodniowych spotkaniach w kościele.
W tym czasie dowiesz się wielu praktycznych rzeczy: jak łączyć życie z wiarą, jak czytać Biblię, jak modlić się. Najważniejsze jednak, że będziesz mógł osobiście doświadczyć bliskości Boga i nawiązać z Nim bliską relację.
Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się 17 marca Niedzielą Ewangelizacyjną pod-czas, której homilie będzie głosił Ksiądz Krystian Malec. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wtorek o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie - 19 marca, godzina 19.00, kościół WNMP w Biłgoraju. Zapraszamy wszystkich od 16 lat wzwyż.

Jezus doskonale zna Twoją sytuację życiową – wie, co przynosi Ci radość i szczęście, co Ciebie przygnębia, z czym sobie nie radzisz, zna Twoje lęki, obawy i pragnienia. Widzi Twoje zniewolenia, słabości i grzechy.
Jezus pragnie przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia i uwolnienia. On ma najlepszy plan na Twoje życie, pragnie odnowić Cię w mocy Ducha Świętego.
Bóg pragnie przyjść do Ciebie, by obdarzyć Cię dobrem i mówić do Twego serca. Po-święć jeden wieczór w tygodniu na spotkanie z Nim we wspólnocie.
Bóg daje Ci receptę na przemianę Twojego życia i odnowę wiary. Zaprasza byś Mu zau-fał. On wie gdzie Cię prowadzi. Jesteś zaproszony do przyjaźni z Bogiem. On szuka swych przyjaciół i chce byś poznał radość prawdziwej wolności.
„Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku – Ty musisz zrobić sam.” (kardynał Karl Rahner)
Teraz jest ten czas, w którym możesz zrobić ten krok.
Seminarium ma błogosławieństwo Księdza Biskupa i Księdza Proboszcza. Prowadzi je Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.


Autor: JKZ
10.03.2019 07:50


KALENDARZ

Niedziela
22
września15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Proszę Cię Matko o uzdrowienie i powstrzymanie chorób moich i męża. Proszę za synem Karolem, aby bezpiecznie wrócił z zagranicy, aby ułożył sobie życie po chrześcijańsku i nie stracił wiary świętej.

O Boże Miłosierdzie dla Andrzeja i osób bliskich

o pomyślność, zdrowie i wytrwałość w nowym roku szkolnym, w nowej szkole dla córki Gosi. O dary Duch Św. dla Niej, siły do nauki. Niech Matka Boża wyprosi u Boga dla Niej potrzebne łaski.Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 IX 1931 r. Ks. Czesław Koziołkiewicz (proboszcz parafii) organizuje pierwsze spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii.11 IX 1939 r. po wybuchu II wojny światowej Biłgoraj zostaje spalony. Spaleniu uległ również kościół Wniebowzięcia NMP.

16 IX 1990 r. punkt katechetyczny w Gromadzie (Dom Jana Pawła II) został przemieniony na kościółek, w którym zaczęto odprawiać nabożeństwa. Dwa lata później kościółek ten otrzymał tytuł; „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

5 IX 1993 r. I Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO, który kilka lat później stał się festiwalem ogólnopolskim.30 IX 2001 r. w Biłgoraju odbyła się uroczystość Intronizacji Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj