Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami

Kliknij by powiększyć

17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Starym w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

Każdy proboszcz pragnie, aby jego świątynia była miejscem pięknym i zadbanym, tak by wierni czuli się w niej wyjątkowo. Dzięki staraniom ks. Jerzego Kołtuna, z Bożą i ludzką pomocą udało się odnowić elewację zewnętrzną naszego kościoła parafialnego. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca,  gdy widzimy, jak nasz kościół jest piękny. Nie było to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wie on sam i ci wszyscy, którzy bez reszty zaangażowali swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.

Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem starań ks. Jerzego, by nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom.

Jest to również szczególne wyróżnienie dla naszej parafii i wszystkich parafian, bo bez ich zaangażowania, pracy i poświęcenia trudno byłoby taki zabytek, jak nasza świątynia utrzymać i remontować. To jest nasze wspólne święto i wspólna radość, nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności, świadectwo geniuszu tych, którzy go budowali, ale też geniuszu tych, którzy się nimi opiekowali i chronili.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
27.04.2019 20:43


KALENDARZ

Niedziela
22
września15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Proszę Cię Matko o uzdrowienie i powstrzymanie chorób moich i męża. Proszę za synem Karolem, aby bezpiecznie wrócił z zagranicy, aby ułożył sobie życie po chrześcijańsku i nie stracił wiary świętej.

O Boże Miłosierdzie dla Andrzeja i osób bliskich

o pomyślność, zdrowie i wytrwałość w nowym roku szkolnym, w nowej szkole dla córki Gosi. O dary Duch Św. dla Niej, siły do nauki. Niech Matka Boża wyprosi u Boga dla Niej potrzebne łaski.Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 IX 1931 r. Ks. Czesław Koziołkiewicz (proboszcz parafii) organizuje pierwsze spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii.11 IX 1939 r. po wybuchu II wojny światowej Biłgoraj zostaje spalony. Spaleniu uległ również kościół Wniebowzięcia NMP.

16 IX 1990 r. punkt katechetyczny w Gromadzie (Dom Jana Pawła II) został przemieniony na kościółek, w którym zaczęto odprawiać nabożeństwa. Dwa lata później kościółek ten otrzymał tytuł; „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

5 IX 1993 r. I Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO, który kilka lat później stał się festiwalem ogólnopolskim.30 IX 2001 r. w Biłgoraju odbyła się uroczystość Intronizacji Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj