Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami

Kliknij by powiększyć

17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Starym w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

Każdy proboszcz pragnie, aby jego świątynia była miejscem pięknym i zadbanym, tak by wierni czuli się w niej wyjątkowo. Dzięki staraniom ks. Jerzego Kołtuna, z Bożą i ludzką pomocą udało się odnowić elewację zewnętrzną naszego kościoła parafialnego. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca,  gdy widzimy, jak nasz kościół jest piękny. Nie było to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wie on sam i ci wszyscy, którzy bez reszty zaangażowali swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.

Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem starań ks. Jerzego, by nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom.

Jest to również szczególne wyróżnienie dla naszej parafii i wszystkich parafian, bo bez ich zaangażowania, pracy i poświęcenia trudno byłoby taki zabytek, jak nasza świątynia utrzymać i remontować. To jest nasze wspólne święto i wspólna radość, nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności, świadectwo geniuszu tych, którzy go budowali, ale też geniuszu tych, którzy się nimi opiekowali i chronili.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
27.04.2019 20:43


KALENDARZ

Piątek
1
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj