Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami

Kliknij by powiększyć

17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Starym w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

Każdy proboszcz pragnie, aby jego świątynia była miejscem pięknym i zadbanym, tak by wierni czuli się w niej wyjątkowo. Dzięki staraniom ks. Jerzego Kołtuna, z Bożą i ludzką pomocą udało się odnowić elewację zewnętrzną naszego kościoła parafialnego. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca,  gdy widzimy, jak nasz kościół jest piękny. Nie było to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wie on sam i ci wszyscy, którzy bez reszty zaangażowali swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.

Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem starań ks. Jerzego, by nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom.

Jest to również szczególne wyróżnienie dla naszej parafii i wszystkich parafian, bo bez ich zaangażowania, pracy i poświęcenia trudno byłoby taki zabytek, jak nasza świątynia utrzymać i remontować. To jest nasze wspólne święto i wspólna radość, nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności, świadectwo geniuszu tych, którzy go budowali, ale też geniuszu tych, którzy się nimi opiekowali i chronili.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
27.04.2019 20:43


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Mateczko prosze cie o zdrowie dla mojego taty w tych bardzo trudnych momentach po śmierci żony a mojej mamy

Matko Boska Nieustającej Pomocy, pomóż mi odnaleźć właściwą drogę w życiu. Spraw aby moje małżeństwo było szczęśliwe i żeby moja rodzina nie zaznała żadnego zła.Proszę Cię o zdrowie dla nas i dla naszej córki i dziękuję za to wszystko co już mam.

Maryjo proszę ratuj moje małżeństwo i moja rodzinę. Błagam Maryjo o przemianę mojego męża żeby szedł ze złej ścieżki. Wlej w jego serce miłość do żony. Błagam Maryjo ratuj nasze małżeństwo.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj