Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami
17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Starym w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.
Każdy proboszcz pragnie, aby jego świątynia była miejscem pięknym i zadbanym, tak by wierni czuli się w niej wyjątkowo. Dzięki staraniom ks. Jerzego Kołtuna, z Bożą i ludzką pomocą udało się odnowić elewację zewnętrzną naszego kościoła parafialnego. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca, gdy widzimy, jak nasz kościół jest piękny. Nie było to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wie on sam i ci wszyscy, którzy bez reszty zaangażowali swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.
Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem starań ks. Jerzego, by nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom.
Jest to również szczególne wyróżnienie dla naszej parafii i wszystkich parafian, bo bez ich zaangażowania, pracy i poświęcenia trudno byłoby taki zabytek, jak nasza świątynia utrzymać i remontować. To jest nasze wspólne święto i wspólna radość, nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności, świadectwo geniuszu tych, którzy go budowali, ale też geniuszu tych, którzy się nimi opiekowali i chronili.
GALERIA ZDJĘĆ
Autor: Ewa M.
27.04.2019 20:43
KALENDARZ
TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ
<
KATOLICKIE PRZEDSZKOLE
ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK
Z GALERII
Najnowsze intencje
Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.
Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.
Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser
Wszystkie intencje
Kalendarium Parafialne
V 1940 r – Gestapo w akcji AB, którą realizowano w ramach niemieckiej polityki biologicznej zagłady narodu polskiego, a w szczególności fizycznego wyniszczenia inteligencji polskiej aresztowano ks. Jana Samoleja (Rektora kościoła św. Jerzego) oraz ks. Józefa Chmielewskiego (wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP). Obaj księża zostali wywiezieni do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie zostali straceni.
W maju 1993 r. powstały w naszej parafii pierwsze kręgi Domowego Kościoła (stanowią one rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie oraz międzynarodowego ruchu małżeńskiego „Equipes Norte Dame” - Wspólnoty Matki Najświętszej) powstały z inicjatywy ks. Janusza Dudzicza, który w 1993 r. zebrał kilka małżeństw. Po trzytygodniowych rekolekcjach w Łabuniach, które odbyły się w maju powstał pierwszy Krag. Jego animatorami zostali państwo W. D. Hawrotowie z Zamościa. W roku 1997 na terenie parafii istniały cztery kręgi, których moderatorem był ks. Cezary Błaszczuk.
Dzieje Parafii
Biłgoraj i okolice na fotografii
Festiwal SOLI DEO