Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami

Kliknij by powiększyć

17 kwietnia 2019 r. w Teatrze Starym w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

Każdy proboszcz pragnie, aby jego świątynia była miejscem pięknym i zadbanym, tak by wierni czuli się w niej wyjątkowo. Dzięki staraniom ks. Jerzego Kołtuna, z Bożą i ludzką pomocą udało się odnowić elewację zewnętrzną naszego kościoła parafialnego. Wykonane prace cieszą oczy i radują nasze serca,  gdy widzimy, jak nasz kościół jest piękny. Nie było to takie proste. Ile trzeba wkładu pracy, hartu ducha, rozmów, projektów, uzgodnień itp. wie on sam i ci wszyscy, którzy bez reszty zaangażowali swoje siły, aby nasz parafialny kościół stawał się coraz piękniejszy i przynosił chwałę Bogu, ludziom zaś pożytek.

Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem starań ks. Jerzego, by nie zmarnować pracy naszych praojców, a co za tym idzie, zostawić również po sobie ślad wiary i troski o parafialny kościół następnym pokoleniom.

Jest to również szczególne wyróżnienie dla naszej parafii i wszystkich parafian, bo bez ich zaangażowania, pracy i poświęcenia trudno byłoby taki zabytek, jak nasza świątynia utrzymać i remontować. To jest nasze wspólne święto i wspólna radość, nasz kościół jest przecież naszym parafialnym dziedzictwem, o które każdy z radością się troszczy. To jest dziedzictwo wiary i pobożności, świadectwo geniuszu tych, którzy go budowali, ale też geniuszu tych, którzy się nimi opiekowali i chronili.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
27.04.2019 20:43


KALENDARZ

Piątek
21
lutego15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Nieustającej Pomocy proszę cię o zdrowie.Spraw Matuchno aby dolegliwości ustąpiły i abym mogła zająć się rodziną. Błagam pomóż mi.

Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę Cię o dar uzdrowienia dla mojej mamy Teresy z udaru mózgu i zapalenia płuc oraz wybudzenie z śpiączki farmakologicznej. Otaczaj Ją Matko swoją opieką i obdarz potrzebnymi łaskami przed tronem Boga. Twoja Czcicielka Aneta z rodziną.

Prosze Cie Matko Boża modl sie za Weronike w dniu urodzin o Boże błogosławieństwo nad nią, za Gabrysie o Boze błogosławienstwo nad nią, rozwoj gry na saksofonie z postępem i ukończenie tej szkoly. Modl sie zaz Zdziska i za mnie o milosc i jednosc, uzdrowienie serc i relacji z bracmi i siostrami Zdzicha , aby Bog przebaczyl nam grzechy odrzucania rodziny Zdziska i oceny ich, zazdrość, brak miłośći i akceptacji . Amen

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W Biłgoraju przy narastającej biedzie mieszkańców pojawiła się pilna potrzeba założenia Ochronki. Pierwsze zebranie w sprawie założenia Ochronki w Biłgoraju miało miejsce 5 II 1914 r. w mieszkaniu państwa Sawickich. Na spotkanie to zaproszono 44 osoby z całego powiatu. Osoby obecne na zebraniu podjęły decyzję o zwróceniu się do władz z podaniem o założenie Ochronki. W krótkim czasie takie pozwolenie uzyskali co było powodem do założenia funduszu na urządzenie.

23 II 1919 r. ks. Proboszcz Czesław Koziołkiewicz był przewodniczącym w trakcie dorocznego walnego zebrania członków Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Biłgoraju. Spotkanie to odbyło się w sali „Ochrony” przy ulicy Morowej (obecna 3 Maja) w pobliżu kościoła.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj