Dzieci Pierwszokomunijne u Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie

Kliknij by powiększyć

W czwartek 9 maja 2019 r. dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, udały się wraz ze swoimi rodzicami, wychowawczyniami i s. Norbertą na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Przed cudownym obliczem Pani Lubaczowskiej dziękowały za dar Eucharystii i prosiły o potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była oczywiście Msza święta i spotkanie z Panem Jezusem, ale dzieci miały też okazję zobaczyć wnętrze konkatedry pw. bł. Jakuba Strzemię, którą podczas swojej wizyty w Lubaczowie w dniu 2 czerwca w 1991 roku poświęcił papież  Jan Paweł II.

W podziemiach konkatedry zwiedziły także Muzeum Konkatedralne, które gromadzi najcenniejsze zbiory zabytkowe parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a zostało otwarte z inicjatywy proboszcza parafii ks. Andrzeja Stopyry w 2015 roku w 1. rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Wśród eksponatów znajduje się m.in. makieta ołtarza z 1991r., przy którym św. Jan Paweł II celebrował Mszę św. podczas pobytu  w Lubaczowie i inne wartościowe, związane z tym wydarzeniem przedmioty. 

W krypcie katedry pomodliły się przy znajdujących się tam grobach ks. biskupa Mariana Rechowicza, ks. biskupa Jana Nowickiego oraz ks. kardynała Władysława Rubina, którego ostatni etap życia związany był z  Lubaczowem.

Podczas tegorocznej pielgrzymki dzieci udały się także do urokliwej wioski położonej pośród pól i lasów – Nowin Horynieckich, gdzie zaglądają nie tylko turyści spragnieni podziwiania pięknych widoków. Idąc uroczym wąwozem leśnym, jednym z najpiękniejszych w południowej części Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego, dotarły do miejsca szczególnego - kapliczki Matki Bożej skrywającej się w cieniu bukowych lasów nad szemrzącymi źródłami z cudowną wodą. W tej kapliczce od niepamiętnych czasów czczona jest łaskami słynąca figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W Nowinach Horynieckich dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wsłuchiwały się w szmer cudownych źródełek, mogły pomodlić się w półmroku drewnianej kapliczki, odetchnąć choć na chwilę od zabieganej codzienności i uświadomić sobie, że jest to miejsce wybrane, niezwykłe – mała Fatima.

Dziękujemy Bogu za dar pięknej pogody i radość, która pozostała w sercach dzieci i ich rodziców, którzy tak licznie wzięli udział w tej pielgrzymce.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
19.05.2019 13:25


KALENDARZ

Niedziela
12
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj