Parafialna Grupa Misyjna na X Majówce Misyjnej w Krośnie

Kliknij by powiększyć

We wtorek 14 maja 2019 r. w Krośnie odbyła się X Majówka Misyjna pod hasłem „I ty możesz zmienić świat na lepszy” zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Wzięło w niej udział prawie 800 dzieci, które wraz z nauczycielami, katechetami, kapłanami i siostrami zakonnymi przyjechały do Krosna, aby wspólnie modlić się i wesprzeć materialnie chore dzieci z Kamerunu.

Tegoroczne spotkanie misyjne było wyjątkowe, gdyż Koło Misyjne działające przy naszej parafii było odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej. Młodzi ludzie pod kierunkiem siostry Heleny i siostry Norberty zaprezentowali pantomimę „Spragnieni miłości” opowiadającą dzieje świata począwszy od Adama i Ewy, aż po narodziny Jezusa Chrystusa. W ciszy, jaka zapadła na wypełnionej po brzegi hali sportowo - widowiskowej MOSiR w Krośnie, mogliśmy obserwować zmagania pierwszych ludzi z samymi sobą i otaczającą ich rzeczywistością. Widzieliśmy etap poznawania siebie i Boga, a także moment odejścia od Boga i pojawienia się na świecie lęku, samotności i zła. Nadzieją na lepsze jutro napełniły nas narodziny Chrystusa, który zmazał grzech i pokazał ludziom drogę do lepszej przyszłości.

Po części artystycznej, w intencji misjonarzy i misji na całym świecie, sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył pochodzący z Lubelszczyzny ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz pracujący od 43 lat w Kamerunie. Gośćmi tegorocznego spotkania były także siostry klawerianki z Nigerii oraz Freddy Llerena z Peru.

Po Mszy św. na uczestników Misyjnej Majówki czekało wiele atrakcji, a wśród nich malowanie twarzy, fryzury świata, kuchnia misjonarza, afrykańska szkoła, a w niej nauka języka Igbo prowadzona przez siostry klawerianki z Nigerii, cukiernia Bambo, wystawa misyjna, wspólne zabawy sportowe, tańce, nauka gdy na fletni, loteria fantowa, mundurowe koło fortuny, stoisko z pamiątkami z Afryki oraz napoje i kanapki.

Uczestnicy Majówki mogli również dowiedzieć się jak wygląda życie codzienne w Afryce i nieść pomoc materialną dla najmłodszych mieszkańców tego kontynentu. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone będą na leczenie chorych dzieci w Kamerunie.

Życie dzieci w tym kraju nie jest łatwe. Często niedożywione a nawet głodne pracują całymi dniami po to, aby zarobić na talerz ryżu. Większość z nich nie chodzi do szkoły, gdyż rodziców nie stać na opłacenie czesnego oraz na zakup mundurków i przyborów szkolnych. Dzieci zaś marzą o tym, by chodzić do szkoły, by mieć kolorowe książki, zeszyty i prawdziwy piórnik. Po zajęciach w szkole, każde z nich chciałoby bawić się jak inne dzieci – grać w prawdziwą piłkę, czy przytulić prawdziwą lalkę. Wiele kameruńskich dzieci marzy po prostu o tym, by mieć szczęśliwe dzieciństwo.

Majówka Misyjna po raz kolejny rozpaliła entuzjazm do misji w dziecięcych sercach. Przez modlitwę oraz pomoc materialną każdy z uczestników mógł przyczynić się do realizacji wielkiego dzieła jakim jest niesienie Jezusa całemu światu. Następna Majówka Misyjna już za rok, mamy nadzieję, że nie zabraknie na niej również Grupy Misyjnej z naszej parafii.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
19.05.2019 15:33


KALENDARZ

Sobota
15
sierpnia


Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w naszej parafii


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

8-9 VIII 2004 r. -  Rocznica nawiedzenia w naszej parafii Matki Bożej w znaku kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj