Parafialna Grupa Misyjna na X Majówce Misyjnej w Krośnie

Kliknij by powiększyć

We wtorek 14 maja 2019 r. w Krośnie odbyła się X Majówka Misyjna pod hasłem „I ty możesz zmienić świat na lepszy” zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Wzięło w niej udział prawie 800 dzieci, które wraz z nauczycielami, katechetami, kapłanami i siostrami zakonnymi przyjechały do Krosna, aby wspólnie modlić się i wesprzeć materialnie chore dzieci z Kamerunu.

Tegoroczne spotkanie misyjne było wyjątkowe, gdyż Koło Misyjne działające przy naszej parafii było odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej. Młodzi ludzie pod kierunkiem siostry Heleny i siostry Norberty zaprezentowali pantomimę „Spragnieni miłości” opowiadającą dzieje świata począwszy od Adama i Ewy, aż po narodziny Jezusa Chrystusa. W ciszy, jaka zapadła na wypełnionej po brzegi hali sportowo - widowiskowej MOSiR w Krośnie, mogliśmy obserwować zmagania pierwszych ludzi z samymi sobą i otaczającą ich rzeczywistością. Widzieliśmy etap poznawania siebie i Boga, a także moment odejścia od Boga i pojawienia się na świecie lęku, samotności i zła. Nadzieją na lepsze jutro napełniły nas narodziny Chrystusa, który zmazał grzech i pokazał ludziom drogę do lepszej przyszłości.

Po części artystycznej, w intencji misjonarzy i misji na całym świecie, sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył pochodzący z Lubelszczyzny ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz pracujący od 43 lat w Kamerunie. Gośćmi tegorocznego spotkania były także siostry klawerianki z Nigerii oraz Freddy Llerena z Peru.

Po Mszy św. na uczestników Misyjnej Majówki czekało wiele atrakcji, a wśród nich malowanie twarzy, fryzury świata, kuchnia misjonarza, afrykańska szkoła, a w niej nauka języka Igbo prowadzona przez siostry klawerianki z Nigerii, cukiernia Bambo, wystawa misyjna, wspólne zabawy sportowe, tańce, nauka gdy na fletni, loteria fantowa, mundurowe koło fortuny, stoisko z pamiątkami z Afryki oraz napoje i kanapki.

Uczestnicy Majówki mogli również dowiedzieć się jak wygląda życie codzienne w Afryce i nieść pomoc materialną dla najmłodszych mieszkańców tego kontynentu. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone będą na leczenie chorych dzieci w Kamerunie.

Życie dzieci w tym kraju nie jest łatwe. Często niedożywione a nawet głodne pracują całymi dniami po to, aby zarobić na talerz ryżu. Większość z nich nie chodzi do szkoły, gdyż rodziców nie stać na opłacenie czesnego oraz na zakup mundurków i przyborów szkolnych. Dzieci zaś marzą o tym, by chodzić do szkoły, by mieć kolorowe książki, zeszyty i prawdziwy piórnik. Po zajęciach w szkole, każde z nich chciałoby bawić się jak inne dzieci – grać w prawdziwą piłkę, czy przytulić prawdziwą lalkę. Wiele kameruńskich dzieci marzy po prostu o tym, by mieć szczęśliwe dzieciństwo.

Majówka Misyjna po raz kolejny rozpaliła entuzjazm do misji w dziecięcych sercach. Przez modlitwę oraz pomoc materialną każdy z uczestników mógł przyczynić się do realizacji wielkiego dzieła jakim jest niesienie Jezusa całemu światu. Następna Majówka Misyjna już za rok, mamy nadzieję, że nie zabraknie na niej również Grupy Misyjnej z naszej parafii.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
19.05.2019 15:33


KALENDARZ

Czwartek
24
października15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę Cię o przymnożenie wiary dla Kamili, o łaskę aby przystąpiła do spowiedzi św. Matko Boża Ty wiesz jakie spojrzenie Ona ma na świat i wiarę, proszę Cię naprowadź ją na drogę prowadzącą do Ciebie i Jezusa.

o Matuchno nie opuszczaj mnie,moja rodzinę i przyjaciół,uproś łaskę zdrowia ,bo trapią nas liczne choroby,dopomóż w dostaniu się do dobrych specjalistów.Wciąż wierzę w moc modlitwy i Twą Matczyną opiekę i proszę Wielka Matko Boża Pomagaj nam Nieustannie.Bóg zapłać.

Matko boża nieustajacej pomocy bardzo proszę cię aby moja córka odezwała się do mnie i miała dobry kontakt z córką i moimi rodzicami proszę też o zdrowie spraw aby moja sytuacja finansowa uległa poprawie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj