Dziecięce grupy parafialne na wycieczce w Warszawie

Kliknij by powiększyć

„Najbardziej podobało mi się ZOO!” – wspomina Artur trzymając przypiętą do paska pomarańczową małpkę, „a mi fontanny” dodaje Kacper. „Jeszcze Wilanów i kabaret, i w ogóle było super…” relacjonują mamie Daniel z Adrianem. Takie radosne wspomnienia przywiozły ze sobą dzieci z świetlicy środowiskowej, oazy, scholi oraz kola misyjnego, które w dniach 17-18 czerwca wraz z Siostrami Serafitkami: s. Łucją, s. Heleną i s. Norbertą wyjechały na wspólny odpoczynek do Warszawy.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Dzieci miały okazję nie tylko dowiedzieć się na czym polega funkcjonowanie ośrodka, ale przede wszystkim zrozumieć, że osoba, która straciła wzrok lub po prostu urodziła się bez niego jest tak samo wartościowa jak każda inna. Z inicjatywy koła misyjnego dzieci własnoręcznie przygotowały dla najmłodszych podopiecznych prezenty – wełniane pompony z dzwoneczkiem – w niebagatelnej liczbie 80 sztuk.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było poznawanie fauny warszawskiego ZOO. Nosorożce, małpy, surykatki, żyrafy pokazywały swe wdzięki jakby specjalnie czekając na dziecięcy zachwyt, którego zresztą nie brakowało. Nawet król zwierząt, dostojny lew wyszedł spod cienia drzew, by wraz ze swą towarzyszką zapozować do zdjęć.

Czas naglił, dlatego dość szybkim krokiem przeszliśmy do katedry warszawsko-praskiej, by tam uczestniczyć w najważniejszym punkcie dnia – Eucharystii. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie, lody i mogliśmy się udać na nocleg. Siostry Serafitki z Choszczówki, przyjęły nas bardzo gościnnie. Już od progu przywitały nas z ogromną radością. Po szybkim rozlokowaniu, zaprosiły nas na ucztę Baltazara – zupa pomidorowa i ruskie pierogi, to rarytasy, o których nawet nie śmieliśmy marzyć. Za co bardzo dziękujemy s. Przełożonej Krystynie i całej wspólnocie sióstr. Kolo misyjne przygotowały także małą niespodziankę – kabaret – który rozśmieszył nie tylko dzieci, ale także goszczące nas siostry. Słońce chyliło się już ku zachodowi i zmęczenie powoli dawało się we znaki. Gdy rano zadzwonił budzik wydawało się nam, że noc była krótsza niż zwykle. Kolejny dzień zapraszał nas do przeżycia niezwykłej przygody.

Wspólnie z siostrami uczestniczyliśmy w porannej Mszy Świętej, na której Ks. Kapelan skierował do nas specjalne słowo. Po śniadaniu, wyruszyliśmy na podbój Starego Miasta. Jako wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 skierowaliśmy swe kroki do grobu naszego Patrona – Sługi Bożego Ks. Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego, by prosić go o wstawiennictwo za nami u Boga. Następnie kilka kroków w stronę Starówki, warszawskiej Syrenki i Zamku Królewskiego. Z wizytą u Jana III Sobieskiego udaliśmy się do jego letniej rezydencji w Wilanowie. Tam poznawaliśmy sekrety z życia monarchy i jego małżonki „Marysieńki”. Następnie ogrody królewskie i  coś na co dzieci nie mogły się już doczekać – posiłek. Gdy już wreszcie „kiszki przestały nam marsza grać” ruszyliśmy w stronę świątyni Bożej Opatrzności. Wyczerpani drogą na własnej skórze przekonaliśmy się, że Opatrzność Boża czuwa nad nami. Pan Bóg dał nam dużo radości, gdy na naszej drodze napotkaliśmy uliczną fontannę. Pełni wrażeń mogliśmy już wracać do Biłgoraja.

Niech za to wszystko, Bóg będzie uwielbiony!

s. Norberta

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
20.06.2019 20:18


KALENDARZ

Piątek
9
maja



15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

< Oglądaj mszę świętą On-Line

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

  V 1940 r – Gestapo w akcji AB, którą realizowano w ramach niemieckiej polityki biologicznej zagłady narodu polskiego, a w szczególności fizycznego wyniszczenia inteligencji polskiej aresztowano ks. Jana Samoleja (Rektora kościoła św. Jerzego) oraz ks. Józefa Chmielewskiego (wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP). Obaj księża zostali wywiezieni do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie zostali straceni.
  W maju 1993 r. powstały w naszej parafii pierwsze kręgi Domowego Kościoła (stanowią one rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie oraz międzynarodowego ruchu małżeńskiego „Equipes Norte Dame” - Wspólnoty Matki Najświętszej)  powstały z inicjatywy ks. Janusza Dudzicza, który w 1993 r. zebrał kilka małżeństw. Po trzytygodniowych rekolekcjach w Łabuniach, które odbyły się w maju powstał pierwszy Krag. Jego animatorami zostali państwo W. D. Hawrotowie z Zamościa. W roku 1997 na terenie parafii istniały cztery kręgi, których moderatorem był ks. Cezary Błaszczuk.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj