XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”

Kliknij by powiększyć

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

13 października 2019 r., w naszej wspólnocie parafialnej, młodzież klas 8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego pod kierunkiem s. Norberty i katechetki p. Haliny Ordeckiej przygotowała montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

Młodzi artyści przybliżyli postać Papieża Polaka szukającego źródła swojego powołania. Poznaliśmy Jana Pawła II, który uwielbiał rozmowy i spotkania z młodzieżą, śpiewanie piosenek przy ognisku czy wędrówki po górach. W wykonaniu dzieci ze scholki parafialnej usłyszeliśmy „Barkę”, oazową pieśń, która wyprowadziła Karola Wojtyłę z Ojczyzny do Rzymu, a później była dla Niego wsparciem, gdy stanął wobec decyzji konklawe.

Przypomniane zostały chwile wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz słowa Wielkiego Papieża Polaka, które wypowiedział podczas pierwszej pielgrzymki do Polski: „Nich zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej Ziemi”.

Montaż słowno - muzyczny był wyrazem naszego podziwu i ogromnej wdzięczności Papieżowi Janowi Pawłowi II za jego posługę w Kościele, a także zachętą by zatrzymać się nad Osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Patrona Szkoły Podstawowej nr 1, który już niedługo zostanie ogłoszony błogosławionym. 

Św. Jan Paweł II zafascynował wszystkich swoją niezwykłą osobliwością. Każdy, kto się z nim spotkał, odczuwał promieniowanie świętości i samego Boga. Natomiast sam Papież w wielu miejscach podkreślał wielkość życia i dzieła Kardynała Stefana Wyszyńskiego, o którym w pierwszych dniach po wyborze na Stolicę Piotrową powiedział: „Czcigodny i Umiłowany Księże Prymasie! Pozwól, że powiem po prostu, co myślę. Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twojego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem”.

Całe życie Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia było niezłomnym świadectwem odpowiedzi na wołanie Jezusa: Wstańcie, chodźmy! Także dzisiaj te słowa nie straciły nic ze swej aktualności.


Autor: Ewa M.
27.10.2019 11:07


KALENDARZ

Piątek
6
grudnia


Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę cię o zdrowie i pomyślne zaliczenie egzaminu końcowego i lepszą prace i potrzebne łaski i rozwiązanie węzła samotności.

Gorąco proszę o pozytywne zakończenie sprawy zawodowej.

Matko Najświętsza proszę o łaskę uzdrowienia z wszelkich chorób,oraz o znalezienie dobrej pracy.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj