Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Kliknij by powiększyć

Miesiąc październik to okres, który przede wszystkim kojarzymy z przesuwanymi paciorkami różańca podczas październikowych nabożeństw. Miesiąc ten ma jednak także wymiar misyjny.  W 2019 roku mija 100 lat od ogłoszenia listu apostolskiego Maximum Illud papieża Benedykta XV, poprzez który Ojciec Święty pragnął na nowo rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. Aby uczcić tę rocznicę, a zarazem pobudzić Kościół, by z nową energią podejmował dzieło misyjnej i odpowiedzialność za misje w świecie, Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Jego obchody to pomoc w ponownym odkryciu wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu świętego i płynącego stąd wezwania do dzielenia się tym darem. To właśnie w chrzcie zawarte jest posłanie wyrażone przez Jezusa w nakazie paschalnym: Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam pełnych Ducha Świętego dla pojednania świata (Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019).

W obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego włączyło się Koło Misyjne działające pod kierunkiem s. Heleny przy naszej parafii. Jego członkowie w miesiącu październiku przygotowali gazetkę misyjną w gablocie przy kościele. Podczas różańca prowadzili rozważania różańcowe i modlitwę w językach misyjnych. Brali udział w wycieczce rowerowej na Rapy Dylańskie połączonej z różańcem misyjnym.

20 października 2019 r. zorganizowali w naszej parafii Niedzielę Misyjną, podczas której na Mszy św. o godz. 11:00 zaprezentowali przedstawienie „Ochrzczeni i posłani”, które było krótką refleksją na temat misji i przesłania Ojca Świętego. Po każdej Eucharystii rozdawali różańce wykonane przez chrześcijan z Syrii, zachęcając do modlitwy o pokój w tym udręczonym przez wojnę kraju. Wszyscy ci, którzy podczas Niedzieli Misyjnej wsparli swoją ofiarą dzieci w Syrii przez „Adopcję serca”, otrzymali słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców dzieci z Koła Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to okres większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. A wszystko po to, aby ożywić zapał misyjny, bo przecież każdy z nas powołany jest bycia misjonarzem, bycia świadkiem i głosicielem Jezusa wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas posyła: w rodzinie, w szkole, w pracy.


Autor: s. Helena, Ewa M.
27.10.2019 11:11


KALENDARZ

Środa
22
stycznia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża upros zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie,mamy i rodziny.

Maryjo, proszę Cię o Twoją pomoc. Jeśli wolą Bożą jest abym była żoną i matką to proszę Cię upros mi łaskę spotkania na mojej drodze w najbliższym czasie: dobrego, wiernego, wierzącego, troskliwego,odpowiedzialnego przyszłego męża, który będzie mnie szanował i kochał. Wstawiaj się za mną i moim przyszłym mężem... Prowadź mnie..

Błagam o modlitwę by Jurek został uleczony ze zranienia z poprzedniego związku partnerskiego, by Duch Święty przemienił jego serce i oczyścił rany, by na nowo zaufał i nauczył się kochać. By Bóg połączył mnie z nim miłością i małżeństwem sakramentalnym.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

I 1755 r. dzięki fundacji Eustachego Potockiego, generała artylerii, ukończono budowę nowego kościoła WNMP.

2 I 1824 r. Prowincjał Dominikanów o. Kostecki zatwierdził dla kościoła w Biłgoraju Bractwo Różańcowe Najsłodszego Imienia Jezus i Maryi. Bractwo przetrwało do 1939 r.

ROCZNICA POBYTU FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W BIŁGORAJU
    Z dawna zapowiadana i oczekiwana przywędrowała do nas z Fatimy, jako Matka Boża i Matka wszystkich ludzi świata. Przebywała u nas w dniach 26 i 27 I 1996 r. W naszej parafii z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Jan Śrutwa a Słowo Boże do wiernych wygłosił ks. Edward Pohorecki z Lublina. Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej opuściła naszą diecezję.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj