Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Kliknij by powiększyć

Miesiąc październik to okres, który przede wszystkim kojarzymy z przesuwanymi paciorkami różańca podczas październikowych nabożeństw. Miesiąc ten ma jednak także wymiar misyjny.  W 2019 roku mija 100 lat od ogłoszenia listu apostolskiego Maximum Illud papieża Benedykta XV, poprzez który Ojciec Święty pragnął na nowo rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. Aby uczcić tę rocznicę, a zarazem pobudzić Kościół, by z nową energią podejmował dzieło misyjnej i odpowiedzialność za misje w świecie, Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Jego obchody to pomoc w ponownym odkryciu wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu świętego i płynącego stąd wezwania do dzielenia się tym darem. To właśnie w chrzcie zawarte jest posłanie wyrażone przez Jezusa w nakazie paschalnym: Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam pełnych Ducha Świętego dla pojednania świata (Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019).

W obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego włączyło się Koło Misyjne działające pod kierunkiem s. Heleny przy naszej parafii. Jego członkowie w miesiącu październiku przygotowali gazetkę misyjną w gablocie przy kościele. Podczas różańca prowadzili rozważania różańcowe i modlitwę w językach misyjnych. Brali udział w wycieczce rowerowej na Rapy Dylańskie połączonej z różańcem misyjnym.

20 października 2019 r. zorganizowali w naszej parafii Niedzielę Misyjną, podczas której na Mszy św. o godz. 11:00 zaprezentowali przedstawienie „Ochrzczeni i posłani”, które było krótką refleksją na temat misji i przesłania Ojca Świętego. Po każdej Eucharystii rozdawali różańce wykonane przez chrześcijan z Syrii, zachęcając do modlitwy o pokój w tym udręczonym przez wojnę kraju. Wszyscy ci, którzy podczas Niedzieli Misyjnej wsparli swoją ofiarą dzieci w Syrii przez „Adopcję serca”, otrzymali słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców dzieci z Koła Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to okres większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. A wszystko po to, aby ożywić zapał misyjny, bo przecież każdy z nas powołany jest bycia misjonarzem, bycia świadkiem i głosicielem Jezusa wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas posyła: w rodzinie, w szkole, w pracy.


Autor: s. Helena, Ewa M.
27.10.2019 11:11


KALENDARZ

Piątek
6
grudnia


Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę cię o zdrowie i pomyślne zaliczenie egzaminu końcowego i lepszą prace i potrzebne łaski i rozwiązanie węzła samotności.

Gorąco proszę o pozytywne zakończenie sprawy zawodowej.

Matko Najświętsza proszę o łaskę uzdrowienia z wszelkich chorób,oraz o znalezienie dobrej pracy.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj