Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Kliknij by powiększyć

Miesiąc październik to okres, który przede wszystkim kojarzymy z przesuwanymi paciorkami różańca podczas październikowych nabożeństw. Miesiąc ten ma jednak także wymiar misyjny.  W 2019 roku mija 100 lat od ogłoszenia listu apostolskiego Maximum Illud papieża Benedykta XV, poprzez który Ojciec Święty pragnął na nowo rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. Aby uczcić tę rocznicę, a zarazem pobudzić Kościół, by z nową energią podejmował dzieło misyjnej i odpowiedzialność za misje w świecie, Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Jego obchody to pomoc w ponownym odkryciu wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu świętego i płynącego stąd wezwania do dzielenia się tym darem. To właśnie w chrzcie zawarte jest posłanie wyrażone przez Jezusa w nakazie paschalnym: Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam pełnych Ducha Świętego dla pojednania świata (Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019).

W obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego włączyło się Koło Misyjne działające pod kierunkiem s. Heleny przy naszej parafii. Jego członkowie w miesiącu październiku przygotowali gazetkę misyjną w gablocie przy kościele. Podczas różańca prowadzili rozważania różańcowe i modlitwę w językach misyjnych. Brali udział w wycieczce rowerowej na Rapy Dylańskie połączonej z różańcem misyjnym.

20 października 2019 r. zorganizowali w naszej parafii Niedzielę Misyjną, podczas której na Mszy św. o godz. 11:00 zaprezentowali przedstawienie „Ochrzczeni i posłani”, które było krótką refleksją na temat misji i przesłania Ojca Świętego. Po każdej Eucharystii rozdawali różańce wykonane przez chrześcijan z Syrii, zachęcając do modlitwy o pokój w tym udręczonym przez wojnę kraju. Wszyscy ci, którzy podczas Niedzieli Misyjnej wsparli swoją ofiarą dzieci w Syrii przez „Adopcję serca”, otrzymali słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców dzieci z Koła Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to okres większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. A wszystko po to, aby ożywić zapał misyjny, bo przecież każdy z nas powołany jest bycia misjonarzem, bycia świadkiem i głosicielem Jezusa wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas posyła: w rodzinie, w szkole, w pracy.


Autor: s. Helena, Ewa M.
27.10.2019 11:11


KALENDARZ

Sobota
15
sierpnia


Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w naszej parafii


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

8-9 VIII 2004 r. -  Rocznica nawiedzenia w naszej parafii Matki Bożej w znaku kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj