Rozesłanie Kolędników Misyjnych

Kliknij by powiększyć
Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel wędrówki dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które w okresie Bożego Narodzenia wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki od domu do domu. Każdego roku dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane było małym mieszkańcom Amazonii. 
6 stycznia 2020 r. na Mszy św. o godz. 11:00 miało miejsce uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Po Eucharystii, radosny i kolorowy orszak misyjnych kolędników składający się z uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju wyruszył do mieszkańców naszej parafii, by zwiastować im Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Gościnni gospodarze przyjmowali małych misjonarzy z otwartością, czułością, ogromną życzliwością i wdzięcznością. Pięknie przedstawiona scenka, wspólne kolędowanie i rozmowy dały wszystkim dużo radości. Na wielu twarzach zagościł uśmiech i radość, osoby samotne i chore nie kryły łez wzruszenia i szczęścia. Głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stawali się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na potrzeby dzieci w Amazonii, które często nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie i cierpią biedę duchową i materialną.

"Kolęda sprawiła nam dużo radości oraz pokazała nam, że ludzie mają dobre serce, że są chętni do pomocy, a nas, zupełnie dla nich obcych ludzi, przyjęli jak własną rodzinę. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy pokolędować i przynieść chwilę radości i wytchnienia odwiedzonym przez nas osobom.”  (Hania Babij, uczennica kl. 7 e, SP nr 1)
 
W tym roku polscy kolędnicy misyjni głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomnieli mieszkańcom naszej parafii, że są „ukochani i posłani”. 
 
Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje wspólnotę parafialną, a budząc w wiernych ducha misyjnego, przyczynia się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Żadne dziecko nie powinno cierpieć z powodu zawiści i konfliktów dorosłych, dlatego polskie dzieci biorą je w obronę i głośno mówią o potrzebie działań na rzecz pokoju w świecie. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności.
W naszej parafii grupą misyjną opiekuje się s. Helena.

Autor: Ewa M.
30.01.2020 17:20


KALENDARZ

Wtorek
27
października15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Nieustajacej Pomocy proszę Cię aby syn Artur znalazł pracę oraz o nawrócenie zony agaty i boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski i powrót do dzieci . Matko wstaw się za nimi

Matko Boża proszę Cię żeby Piotr dostał rentę od lekarza orzecznika na komisji lekarskiej z ZUS i żeby Piotr znalazł dobrą pracę żeby Piotr pracował cały czas by Piotr otrzymał pomoc finansową żeby mama Alicja była zdrowa

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

25 X 1748 r. ks. Jan Mroczkowski (pierwszy proboszcz naszej parafii) erygował prebendę Bractwa Trójcy Świętej.

28 X 1952 r. dzięki staraniom ks. Czesława Koziołkiewicza Kuria Biskupia w Lublinie wyraziła zgodę na otwarcie nowej placówki dla sióstr serafitek.

13 X 1991 r. Ks. Dziekan Bogusław Wojtasiuk rozpoczął systematyczne odprawianie nabożeństw w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj