Rozesłanie Kolędników Misyjnych

Kliknij by powiększyć
Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel wędrówki dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które w okresie Bożego Narodzenia wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki od domu do domu. Każdego roku dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane było małym mieszkańcom Amazonii. 
6 stycznia 2020 r. na Mszy św. o godz. 11:00 miało miejsce uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Po Eucharystii, radosny i kolorowy orszak misyjnych kolędników składający się z uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju wyruszył do mieszkańców naszej parafii, by zwiastować im Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Gościnni gospodarze przyjmowali małych misjonarzy z otwartością, czułością, ogromną życzliwością i wdzięcznością. Pięknie przedstawiona scenka, wspólne kolędowanie i rozmowy dały wszystkim dużo radości. Na wielu twarzach zagościł uśmiech i radość, osoby samotne i chore nie kryły łez wzruszenia i szczęścia. Głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stawali się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na potrzeby dzieci w Amazonii, które często nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie i cierpią biedę duchową i materialną.

"Kolęda sprawiła nam dużo radości oraz pokazała nam, że ludzie mają dobre serce, że są chętni do pomocy, a nas, zupełnie dla nich obcych ludzi, przyjęli jak własną rodzinę. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy pokolędować i przynieść chwilę radości i wytchnienia odwiedzonym przez nas osobom.”  (Hania Babij, uczennica kl. 7 e, SP nr 1)
 
W tym roku polscy kolędnicy misyjni głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomnieli mieszkańcom naszej parafii, że są „ukochani i posłani”. 
 
Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje wspólnotę parafialną, a budząc w wiernych ducha misyjnego, przyczynia się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Żadne dziecko nie powinno cierpieć z powodu zawiści i konfliktów dorosłych, dlatego polskie dzieci biorą je w obronę i głośno mówią o potrzebie działań na rzecz pokoju w świecie. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności.
W naszej parafii grupą misyjną opiekuje się s. Helena.

Autor: Ewa M.
30.01.2020 17:20


KALENDARZ

Poniedziałek
21
czerwca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Prosze o modlitwę za mojego syna Tomka o pracę ,daj mu radość z pracy ,pomóż odnaleźć drogę życia przymnóż wiary, nadziei i miłości,Weź za rękę i poprowadź.

Matko Boża Nieustającej Pomocy, proszę pomóż mi w mej samotności. Spraw, jeśli to zgodne z Wolą Bożą, by Kuba do mnie wrócił, żeby nasze drogi ponownie się skrzyżowały. Spraw, byśmy zaczęli wszystko na nowo, by nasze serca się przemieniły i zostały uzdrowione oraz by połączyło nas szczere i czyste uczucie. Daj nam tą drugą szansę byśmy mogli wzajemnie się nawracać i razem z Panem kroczyć naszą drogą życia. Amen

Dziękuję za pomoc i cały czas o nią proszę.

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj