Korowód świętych i błogosławionych

Kliknij by powiększyć

Ostatnie dni października poprzedzające Uroczystość Wszystkich Świętych są doskonałą okazją do przypomnienia o świętych i błogosławionych, którzy nieustannie wstawiają się za nami u Pana Boga oraz że powołaniem każdego z nas jest niebo. W niedzielę 29 października 2023 r. Msza święta z udziałem dzieci miała niezwykłą oprawę. Na Eucharystię przybyły dzieci przebrane m.in. za św. Maryję, św. Jana Pawła II, św. Faustynę, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Floriana czy bł. Karolinę Kózkównę. Po co? Po to, by uświadomić każdemu z nas, że świętość nie jest przywilejem wybranych, że świętości nie osiąga się tylko przez męczeństwo, ale do świętości powołani jesteśmy wszyscy. Była to też okazja, aby przybliżyć te wyjątkowe postaci, a także pokazać wzorce z ich życia, które warto naśladować.

Po Mszy św. odbył się konkurs na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy strój.

Korowód Świętych i wspólna modlitwa miały przypomnieć, że droga do naszej świętości wiedzie przez troskę o czyste serce, wypełnianie swoich codziennych obowiązków, dobre uczynki i przyjaźń z Panem Bogiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za podjęcie inicjatywy i przygotowanie pięknych strojów różnych świętych i błogosławionych.

GALERIA ZDJĘĆ 


Autor: EM
29.10.2023 14:32


KALENDARZ

Sobota
2
grudnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj