Liturgia Triduum Paschalnego

Kliknij by powiększyć

Liturgia Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.00. Potem przeniesienie Jezusa w Eucharystii do ołtarza wystawienia (Ciemnica) i adoracja eucharystyczna do godz. 22.00. Serdecznie zachęcamy do uwielbienia Pana Jezusa. Mężczyzn chętnych do udziału w obrzędzie obmycia nóg (Mandatum) zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

 

Wielki Piątek – pamiątka zbawczej Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy św.

O godz. 8.00 - Jutrznia prowadzona przez Oazę. O godz. 17.00 - Droga Krzyżowa, godz. 18.00 - Liturgia wielkopiątkowa. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Po liturgii rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Grobie. Będzie trwać do Jutrzni w sobotę.

O 20.00 Droga Krzyżowa z naszego kościoła do kościoła św. Marii Magdaleny. Zapraszamy.

 

Wielka Sobota

8.00 – Jutrznia, prowadzona przez Oazę i wznowienie adoracji, która będzie trwała aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Zachęcamy do rodzinnej adoracji w ciągu dnia.

Poświęcenie pokarmów: W kościele parafialnym co pół godziny, zaczynając od 8.00 do 13.00. W terenie: 1. Ksiądz poświęca o godz. 8.30 w Zagumniu-Zaciszu i około godz. 9.00 w Rapach Dylańskich; 2. Ksiądz o godz. 8.30 w Woli Dużej, o 8.50 w Woli Małej, o 9.10 w Wolaninach, i o 9.30 w Edwardowie. Z okazji poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny będzie można składać do wystawionego kosza różne produkty spożywcze dla rodzin potrzebujących. Również takie produkty można zebrać w poszczególnych miejscowościach i przekazać Księdzu dokonującemu poświęcenia pokarmów. Osoby, które chcą skorzystać z tej pomocy, są proszone o zapisanie się u Sióstr.

Liturgia Wigilii Paschalnej (liturgia Zmartwychwstania!):godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec (paschalików). Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracja prowadzona przez grupy parafialne aż do Rezurekcji.

 

 


Autor: MB
25.03.2024 20:35


KALENDARZ

Czwartek
12
września



15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

25 IX 1931 r. Ks. Czesław Koziołkiewicz (proboszcz parafii) organizuje pierwsze spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii.11 IX 1939 r. po wybuchu II wojny światowej Biłgoraj zostaje spalony. Spaleniu uległ również kościół Wniebowzięcia NMP.

16 IX 1990 r. punkt katechetyczny w Gromadzie (Dom Jana Pawła II) został przemieniony na kościółek, w którym zaczęto odprawiać nabożeństwa. Dwa lata później kościółek ten otrzymał tytuł; „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

5 IX 1993 r. I Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO, który kilka lat później stał się festiwalem ogólnopolskim.30 IX 2001 r. w Biłgoraju odbyła się uroczystość Intronizacji Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj