Liturgia Triduum Paschalnego

Kliknij by powiększyć

Liturgia Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.00. Potem przeniesienie Jezusa w Eucharystii do ołtarza wystawienia (Ciemnica) i adoracja eucharystyczna do godz. 22.00. Serdecznie zachęcamy do uwielbienia Pana Jezusa. Mężczyzn chętnych do udziału w obrzędzie obmycia nóg (Mandatum) zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

 

Wielki Piątek – pamiątka zbawczej Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy św.

O godz. 8.00 - Jutrznia prowadzona przez Oazę. O godz. 17.00 - Droga Krzyżowa, godz. 18.00 - Liturgia wielkopiątkowa. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Po liturgii rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Grobie. Będzie trwać do Jutrzni w sobotę.

O 20.00 Droga Krzyżowa z naszego kościoła do kościoła św. Marii Magdaleny. Zapraszamy.

 

Wielka Sobota

8.00 – Jutrznia, prowadzona przez Oazę i wznowienie adoracji, która będzie trwała aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Zachęcamy do rodzinnej adoracji w ciągu dnia.

Poświęcenie pokarmów: W kościele parafialnym co pół godziny, zaczynając od 8.00 do 13.00. W terenie: 1. Ksiądz poświęca o godz. 8.30 w Zagumniu-Zaciszu i około godz. 9.00 w Rapach Dylańskich; 2. Ksiądz o godz. 8.30 w Woli Dużej, o 8.50 w Woli Małej, o 9.10 w Wolaninach, i o 9.30 w Edwardowie. Z okazji poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny będzie można składać do wystawionego kosza różne produkty spożywcze dla rodzin potrzebujących. Również takie produkty można zebrać w poszczególnych miejscowościach i przekazać Księdzu dokonującemu poświęcenia pokarmów. Osoby, które chcą skorzystać z tej pomocy, są proszone o zapisanie się u Sióstr.

Liturgia Wigilii Paschalnej (liturgia Zmartwychwstania!):godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec (paschalików). Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracja prowadzona przez grupy parafialne aż do Rezurekcji.

 

 


Autor: MB
25.03.2024 20:35


KALENDARZ

Poniedziałek
24
czerwca


Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj