Adwent - brama, przez którą wkraczamy do świątyni Bożego Narodzenia

 

Wchodzimy w Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania - radosnego, bo tak mówi Kościół; radosnego, bo jak nie cieszyć się z narodzenia Dziecka; radosnego, bo czekamy na Święto Życia.

Któryż to już Adwent naszego życia? Dziesiąty? Osiemnasty? Czterdziesty? A może osiemdziesiąty?...

W dzisiejszym świecie jest tak dużo beznadziei, zwątpienia, smutku, rozpaczy. Przygniata nas przeszłość. Przytłacza przyszłość i brak perspektyw, przytłaczają codzienne problemy, choroby, cierpienie, śmierć. Gonimy, biegamy, szukamy, oczekujemy... Przeżywamy rozterki, rozczarowania....Myślimy o przyszłości, czekamy na lepsze jutro. Ale dziś Jezus zaprasza nas, byśmy w Adwencie zatrzymali się z nadzieją, w wierze i radości.

Mamy oderwać się, choć na moment, od natłoku codziennych obowiązków, problemów, spraw i zatrzymać nad Tajemnicą Słowa Wcielonego. Zatrzymać się nad naszym życiem. Bóg zaprasza nas do wędrówki, albo inaczej, do oczekiwania na przyjście Mesjasza. Zaprasza nas do czuwania. Chce w tym czasie adwentowym powiedzieć do każdego z nas: Otwórz oczy. Czuwaj, czyli żyj uważnie, abyś nie przegapił przyjścia Twojego Mesjasza.

W tych dniach szczególnego patrzenia przez Kościół na życie, spójrz na siebie. Zobacz jak Ty czekasz na wciąż rodzące się Życie, na Jezusa. Czy czytasz Pismo Święte? -  tam dowiesz się jak inni przyjęli Życie. Czy uczestniczysz we Mszy św.? – tam zbliżysz się do Życia. Czy przystępujesz do sakramentu pokuty i pojednania? – tam otrzymasz nowe życie.

Czy potrafisz z takim wielkim napięciem i troską myśleć o przyjęciu Dzieciątka?

Czy spoglądasz na Maryję i od Niej uczysz się z radością czekać na Życie?

Co dla Ciebie oznacza słowo czuwać?

W jaki sposób pragniesz przeżyć swój kolejny Adwent?

Ile tak naprawdę  jest Adwentu w Twoim Adwencie?

 

 

EM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autor: Ewa M.
2011-11-29


KALENDARZ

Czwartek
29
lipca


Wspomnienie św. Marty


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Maryjo Pompejańska proszę spraw, aby między Kamilla a Krzysztofem narodziła się znajomość, przyjaźń i miłości. Obdarz ich darem macierzyńtwa i ojcostwa.

Maryjo Pompejańska proszę spraw, aby między Kamilla a Krzysztofem narodziła się znajomość, przyjaźń i miłość.

Panie Jezu proszę za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny o zdrowie, przebaczenie grzechów, szczęśliwą podróż, dary Ducha Świętego i obfite błogosławieństwo w każdej sprawie dla Nataszy, Michała, Martyny, Ireny, Teresy, Andrzeja i Jana. Amen

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj