Adwent - brama, przez którą wkraczamy do świątyni Bożego Narodzenia

 

Wchodzimy w Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania - radosnego, bo tak mówi Kościół; radosnego, bo jak nie cieszyć się z narodzenia Dziecka; radosnego, bo czekamy na Święto Życia.

Któryż to już Adwent naszego życia? Dziesiąty? Osiemnasty? Czterdziesty? A może osiemdziesiąty?...

W dzisiejszym świecie jest tak dużo beznadziei, zwątpienia, smutku, rozpaczy. Przygniata nas przeszłość. Przytłacza przyszłość i brak perspektyw, przytłaczają codzienne problemy, choroby, cierpienie, śmierć. Gonimy, biegamy, szukamy, oczekujemy... Przeżywamy rozterki, rozczarowania....Myślimy o przyszłości, czekamy na lepsze jutro. Ale dziś Jezus zaprasza nas, byśmy w Adwencie zatrzymali się z nadzieją, w wierze i radości.

Mamy oderwać się, choć na moment, od natłoku codziennych obowiązków, problemów, spraw i zatrzymać nad Tajemnicą Słowa Wcielonego. Zatrzymać się nad naszym życiem. Bóg zaprasza nas do wędrówki, albo inaczej, do oczekiwania na przyjście Mesjasza. Zaprasza nas do czuwania. Chce w tym czasie adwentowym powiedzieć do każdego z nas: Otwórz oczy. Czuwaj, czyli żyj uważnie, abyś nie przegapił przyjścia Twojego Mesjasza.

W tych dniach szczególnego patrzenia przez Kościół na życie, spójrz na siebie. Zobacz jak Ty czekasz na wciąż rodzące się Życie, na Jezusa. Czy czytasz Pismo Święte? -  tam dowiesz się jak inni przyjęli Życie. Czy uczestniczysz we Mszy św.? – tam zbliżysz się do Życia. Czy przystępujesz do sakramentu pokuty i pojednania? – tam otrzymasz nowe życie.

Czy potrafisz z takim wielkim napięciem i troską myśleć o przyjęciu Dzieciątka?

Czy spoglądasz na Maryję i od Niej uczysz się z radością czekać na Życie?

Co dla Ciebie oznacza słowo czuwać?

W jaki sposób pragniesz przeżyć swój kolejny Adwent?

Ile tak naprawdę  jest Adwentu w Twoim Adwencie?

 

 

EM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autor: Ewa M.
2011-11-29


KALENDARZ

Sobota
2
grudnia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj