Dzięki katechezie w szkole poznałam Boga, który jest dla mnie najważniejszą istotą w życiu

 

      Religia odgrywa ważna rolę w życiu. Rodzice w dzieciństwie uczą nas podstaw wiary, dzięki nim uczymy się modlitwy. Gdy idziemy do szkoły, wkraczamy w okres dorastania, mamy coraz więcej problemów. Potrzebujemy wsparcia duchowego i umocnienia w wierze. Dzięki katechezom i naukom pogłębiamy naszą miłość do Boga. Uczymy się zaufania i wiemy, że możemy na Bogu polegać, liczyć na Jego wsparcie. Lekcje religii dają nam wskazówki do życia. Podczas tych zajęć możemy skupić się na swerze duchowej oraz nauczyć się pokory, poznać samego siebie. Religia jest ważnym przedmiotem, ponieważ ostrzega nas przed problemami współczesnego świata, pokazuje jak odróżnić dobro od zła, oraz uświadamia nas, że nasze życie nie jest bez sensu.                /Marta/

     Z doświadczenia wiem, że lekcje religii w szkole wnoszą wiele do życia młodego człowieka, przed którym otwiera się brama przyszłości i wzrastanie w dorosłe życie. Osobiście bardzo cieszę się każdą chwilą, będąc na lekcji religii. Słucham uważnie słów i rad katechetów, którzy jak dla własnych dzieci, tak i dla nas chcieli jak najlepiej.

    Mogę powiedzieć, że każda kolejna lekcja uczyła mnie żyć. Uczyły mnie trwania przy dobrym i tym co zbliża mnie do Boga. A to jest chyba najważniejsze. Moje życie zmieniało się z każdym dniem. Z wieloma sprawami nie poradziłabym sobie sama. Brak wiary w siebie, brak nadziei na lepsze jutro sprawiły, że oddalałam się od Boga. Jednak dzięki  katechetom, przykładem ich życia i ich słowom na nowo otworzyła się we mnie radość serca.

     To właśnie katecheza dala mi siłę do walki z przeciwnościami. To dzięki religii w szkole i pomocy katechetów chwyciłam dłoń Pana Jezusa i poszłam Jego śladami.

      Dlaczego ludzie tak szybko zapominają o tym, jak wiele zrobił dla nas bł. Jan Paweł II, jak wytrwale i gorliwie modlił się naród Polski. Nie pozwólmy więc, aby kolejne pokolenia, nie znały historii o Chrystusie i tego co On chce nam powiedzieć. Zaufajmy Mu.         /Anna/

      Nigdy bym nie chciała, aby lekcja religii była usunięta ze szkoły. W dzisiejszych czasach widać jak bardzo młodzież odsuwana jest od Boga. Widać ich sposób bycia, brak miłości i dobroci.

     Lekcja religii jest pewną odskocznią, różnego rodzaju pomocą w sprawach duchowych. To dzięki lekcji religii dzieci mamy większą świadomość istnienia Boga, świadomość miłości. Inne lekcje są wyczerpujące, jak np. matematyka. Religia zaś jest lekcją, na którą większość chodzi bez stresu, gdzie można odnaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Czasami upadam, wątpię lecz lekcja religii sprawia, że z tym problemem nie jestem osamotniona. Mogę się dowiedzieć o osobach podobnych do mnie, o podobnych problemach.

      To katechezy w szkole nauczyły mnie cierpliwości, dobroci, umocnili w wierze i sprawiły, że szkoła nie była pustym dążeniem do majątku i nauki, ale takim miejscem, gdzie mogę nauczyć się kochać ludzi i dbać o swojego ducha. Dzięki katechezie w szkole poznałam Boga, który jest dla mnie najważniejszą istotą w życiu.

     Polska rozpadnie się z powodu odsuwania Boga z naszego życia, a przecież bł. Jan Paweł II zawierzył nasz kraj Matce Bożej. Naszą największą Królową jest Maryja, która pragnie nam pomagać.       /Weronkia/


Autor: Młodzież maturalna
2012-03-24


KALENDARZ

Czwartek
29
lipca


Wspomnienie św. Marty


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Maryjo Pompejańska proszę spraw, aby między Kamilla a Krzysztofem narodziła się znajomość, przyjaźń i miłości. Obdarz ich darem macierzyńtwa i ojcostwa.

Maryjo Pompejańska proszę spraw, aby między Kamilla a Krzysztofem narodziła się znajomość, przyjaźń i miłość.

Panie Jezu proszę za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny o zdrowie, przebaczenie grzechów, szczęśliwą podróż, dary Ducha Świętego i obfite błogosławieństwo w każdej sprawie dla Nataszy, Michała, Martyny, Ireny, Teresy, Andrzeja i Jana. Amen

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj