Galeria zdjęć

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z ZSZiO i ZSBiO w Domu Dziecka Nr 2 w Zwierzyńcu

     24 XI 2011 r. młodzież Szkolnego Koła Caritas działającego przy ZSZiO i ZSBiO w Biłgoraju (w sumie 20 osób) odwiedziła Dom Dziecka Nr 2 w Zwierzyńcu. Mieszka tam 30 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Opiekunami obu grup byli: s. Izabela, s. Leonarda oraz p. Mirosław Kita. Wolontariusze SKC zostali przyjęci bardzo serdecznie przez panią dyrektor Mariolę Bizior, pracowników oraz dzieci. Spotkanie rozpoczął mały poczęstunek, po czym młodzież mogła zwiedzić pokoje, w których przebywają na co dzień wychowankowie Domu Dziecka.

      Dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z wolontariuszami. Było to szczególnie widoczne podczas wspólnej zabawy, tańców i śpiewów. Było wiele chwil radosnych, rodziły się bardzo szybko przyjaźnie, dzieci coraz bardziej się otwierały na nowe znajomości. Po trzech godzinach wspólnej zabawy przyszedł moment na wspólne życzenia i podziękowania. Panie wychowawczynie opowiedziały nam bardzo wzruszającą historię dwóch wychowanków, którzy codziennie modlili się na różańcu o nowych rodziców. Modlitwa ta została wysłuchana, gdyż wychowankowie zostali adoptowani przez dobrze usytuowaną  katolicką rodzinę z Włoch. Rodzina ta przyjaźni się nawet z samym Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem z Krakowa.

     Gdy przyszedł moment rozstania, uściskom pożegnalnym nie było końca. Dzieci ofiarowały każdemu z gości Aniołka na choinkę. Młodzież również przywiozła dary: kosz słodyczy oraz kilka reklamówek z środkami czystości. W drodze powrotnej do Biłgoraja młodzież długo opowiadała o swoich przeżyciach i doświadczeniach, które ich spotkały w Domu Dziecka. Dzieci odpowiedziały uśmiechem za uśmiech i sercem za serce.... Zdj 3257
Zdj 3258
Zdj 3259
Zdj 3260
Zdj 3261
Zdj 3262
Zdj 3263
Zdj 3264
Zdj 3265
Zdj 3266
Zdj 3267
Zdj 3268
Zdj 3269
Zdj 3270
Zdj 3271
Zdj 3272
Zdj 3273
Zdj 3274
Zdj 3275
Zdj 3276
Zdj 3277
Zdj 3278


KALENDARZ

Poniedziałek
11
grudnia


Wspomnienie św. Damazego I, papieża


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj