Serwis informacyjny

13 IV – Dzień Pamięci ZBRODNI KATYŃSKIEJ - uroczystości w Biłgoraju 10 IV 2013 r.

13 IV – Dzień Pamięci ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Chociaż minęło już kilkadziesiąt lat od wstrząsającej zbrodni katyńskiej to nadal pragniemy wspominać o tym wydarzeniu aby uczcić pamięć wówczas pomordowanych i zarazem przestrzec świat, że żadna zbrodnia, chociażby była niewiadomo jak utajona, ujrzy światło dzienne nawet po kilkudziesięciu latach. Miejsca takie jak Katyń, Miednoje, Ostaszków czy Charków nie mogą być nigdy przez nas zapomniane.

 „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy” (bł. Jan Paweł II).

 W tym  roku rocznice 10 i 13 kwietnia odbędą się o tej samej godzinie przy Krzyżu Katyńskim:

10 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lubelskiej, odbędą się uroczystości związane z 73 Rocznicą Mordu Katyńskiego i w 3 Rocznicę Tragicznej Katastrofy Samolotowej w Smoleńsku.

Program: 1. Powitanie zebranych i otwarcie uroczystości, 2. Hymn Państwowy, 3. Msza Święta, 4. Złożenie wieńców i zapalenie zniczy.

2013-04-02 12:14


KALENDARZ

Środa
22
stycznia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża upros zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie,mamy i rodziny.

Maryjo, proszę Cię o Twoją pomoc. Jeśli wolą Bożą jest abym była żoną i matką to proszę Cię upros mi łaskę spotkania na mojej drodze w najbliższym czasie: dobrego, wiernego, wierzącego, troskliwego,odpowiedzialnego przyszłego męża, który będzie mnie szanował i kochał. Wstawiaj się za mną i moim przyszłym mężem... Prowadź mnie..

Błagam o modlitwę by Jurek został uleczony ze zranienia z poprzedniego związku partnerskiego, by Duch Święty przemienił jego serce i oczyścił rany, by na nowo zaufał i nauczył się kochać. By Bóg połączył mnie z nim miłością i małżeństwem sakramentalnym.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

I 1755 r. dzięki fundacji Eustachego Potockiego, generała artylerii, ukończono budowę nowego kościoła WNMP.

2 I 1824 r. Prowincjał Dominikanów o. Kostecki zatwierdził dla kościoła w Biłgoraju Bractwo Różańcowe Najsłodszego Imienia Jezus i Maryi. Bractwo przetrwało do 1939 r.

ROCZNICA POBYTU FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W BIŁGORAJU
    Z dawna zapowiadana i oczekiwana przywędrowała do nas z Fatimy, jako Matka Boża i Matka wszystkich ludzi świata. Przebywała u nas w dniach 26 i 27 I 1996 r. W naszej parafii z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Jan Śrutwa a Słowo Boże do wiernych wygłosił ks. Edward Pohorecki z Lublina. Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej opuściła naszą diecezję.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj