Serwis informacyjny

13 IV – Dzień Pamięci ZBRODNI KATYŃSKIEJ - uroczystości w Biłgoraju 10 IV 2013 r.

13 IV – Dzień Pamięci ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Chociaż minęło już kilkadziesiąt lat od wstrząsającej zbrodni katyńskiej to nadal pragniemy wspominać o tym wydarzeniu aby uczcić pamięć wówczas pomordowanych i zarazem przestrzec świat, że żadna zbrodnia, chociażby była niewiadomo jak utajona, ujrzy światło dzienne nawet po kilkudziesięciu latach. Miejsca takie jak Katyń, Miednoje, Ostaszków czy Charków nie mogą być nigdy przez nas zapomniane.

 „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy” (bł. Jan Paweł II).

 W tym  roku rocznice 10 i 13 kwietnia odbędą się o tej samej godzinie przy Krzyżu Katyńskim:

10 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lubelskiej, odbędą się uroczystości związane z 73 Rocznicą Mordu Katyńskiego i w 3 Rocznicę Tragicznej Katastrofy Samolotowej w Smoleńsku.

Program: 1. Powitanie zebranych i otwarcie uroczystości, 2. Hymn Państwowy, 3. Msza Święta, 4. Złożenie wieńców i zapalenie zniczy.

2013-04-02 12:14


KALENDARZ

Poniedziałek
10
sierpnia


Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

8-9 VIII 2004 r. -  Rocznica nawiedzenia w naszej parafii Matki Bożej w znaku kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj