Serwis informacyjny
Zmiany w kadrze pielgrzymki na Jasną Górę
Biorąc pod uwagę potrzeby pastoralne diecezji, a zwłaszcza sprawę krzewienia ducha pielgrzymkowego, Ks. bp Marian Rojek 1 grudnia br. zwolnił funkcji wicedyrektora Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Ks. Michała Monia i mianował Dyrektorem tejże pielgrzymki.
Ksiądz Biskup mianował także:
Ks. Karola Stolarczyka – Wicedyrektorem;
Ojcem duchownym pielgrzymki ks. Krzysztofa Szynala i ks. Pawła Głowika;
Szefem porządku – ks. Artura Wojtowicza, ks. Macieja Banacha;
Kwatermistrzami – ks. Pawła Kubiszyna, ks. Łukasza Kardaszewskiego.
Oraz przewodników grup:
Zamość – Hrubieszów – ks. Krystiana Kotulskiego;
Biłgoraj – ks. Krystiana Malca;
Tomaszów – ks. Wojciecha Suchowierza;
Lubaczów – ks. Wiesława Górniaka
Strona www: http://www.pielgrzymka.info
Facebook: https://www.facebook.com/pielgrzymka.zamojskolubaczowska
2013-12-21 14:26
KALENDARZ
TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ
<
KATOLICKIE PRZEDSZKOLE
ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK
Z GALERII
Najnowsze intencje
Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.
Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.
Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser
Wszystkie intencje
Kalendarium Parafialne
W Biłgoraju przy narastającej biedzie mieszkańców pojawiła się pilna potrzeba założenia Ochronki. Pierwsze zebranie w sprawie założenia Ochronki w Biłgoraju miało miejsce 5 II 1914 r. w mieszkaniu państwa Sawickich. Na spotkanie to zaproszono 44 osoby z całego powiatu. Osoby obecne na zebraniu podjęły decyzję o zwróceniu się do władz z podaniem o założenie Ochronki. W krótkim czasie takie pozwolenie uzyskali co było powodem do założenia funduszu na urządzenie.
23 II 1919 r. ks. Proboszcz Czesław Koziołkiewicz był przewodniczącym w trakcie dorocznego walnego zebrania członków Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Biłgoraju. Spotkanie to odbyło się w sali „Ochrony” przy ulicy Morowej (obecna 3 Maja) w pobliżu kościoła.
Dzieje Parafii
Biłgoraj i okolice na fotografii
Festiwal SOLI DEO