Serwis informacyjny

PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO LOURDES i LA SALETTE 

Duszpasterstwo nauczycieli Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na 8-dniową PIELGRZYMKĘ NAUCZYCIELI DO LOURDES I LA SALETTE

 w dniach 19-26 lipca 2014 r.

 

  

 Trasa: Zamość – Czechy – Austria – Włochy – Francja – Lourdes – La Salette – Włochy  – Austria – Czechy – Zamość

 1 dzień – 19 lipca (sobota): godz. 3.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Zamościu, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd przez Cieszyn, Czechy, Austrię do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.                 
2 dzień – 20 lipca (niedziela): godz. 4.30 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do La Salette przez Briancon – zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.00 procesja różańcowa z lampionami.              

 3 dzień – 21 lipca (poniedziałek): godz. 6.00 Msza Święta; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd do Lourdes – zakwaterowanie i obiadokolacja. Po trasie zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Carcassonne.

  
4 dzień – 22 lipca (wtorek): godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

 5 dzień – 23 lipca (środa): godz. 7.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Nicea – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 6 dzień – 24 lipca (czwartek): całodzienny odpoczynek nad morzem (śniadanie i obiadokolacja)

 7 dzień – 25 lipca (piątek): godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Mediolanu, zwiedzanie katedry, przejazd do hotelu w Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 8 dzień – 26 lipca (sobota): godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Zamościa, przyjazd ok. godz. 23.00

 Koszt 8-dniowej pielgrzymki do Lourdes wynosi: 800 zł + 240 euro

 Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os. bez klimatyzacji) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), ubezpieczenie kosztów leczenia i NW

                                               
Warunki uczestnictwa!

 Uczestnik pielgrzymki wypełnia zgłoszenie i wpłaca 800 zł do ks. Roberta Strusa /tel.: 506086058; e-mail:  rstrus16@wp.pl  (do 10 czerwca 2014 r.) + 240 euro (28 czerwca 2014 r.); liczba miejsc ograniczona liczy się kolejność zgłoszeń

 -  musi posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości

 -  pieniądze na bilety  – 15 euro

 -  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

 -  zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota

 Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki  z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

 Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: ok. 15 euro na bilety wstępu, lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle – klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, notes i długopis, aparat + filmy, lornetkę, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana, panowie – długie spodnie).

 28 czerwca (sobota) o godz.: 15.00 w Zespole Szkół Katolickich w Zamościu (ul. Sikorskiego 11)

 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem z Biura Turystycznego PIELGRZYM

 

2014-05-21 23:03


KALENDARZ

Środa
22
stycznia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża upros zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie,mamy i rodziny.

Maryjo, proszę Cię o Twoją pomoc. Jeśli wolą Bożą jest abym była żoną i matką to proszę Cię upros mi łaskę spotkania na mojej drodze w najbliższym czasie: dobrego, wiernego, wierzącego, troskliwego,odpowiedzialnego przyszłego męża, który będzie mnie szanował i kochał. Wstawiaj się za mną i moim przyszłym mężem... Prowadź mnie..

Błagam o modlitwę by Jurek został uleczony ze zranienia z poprzedniego związku partnerskiego, by Duch Święty przemienił jego serce i oczyścił rany, by na nowo zaufał i nauczył się kochać. By Bóg połączył mnie z nim miłością i małżeństwem sakramentalnym.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

I 1755 r. dzięki fundacji Eustachego Potockiego, generała artylerii, ukończono budowę nowego kościoła WNMP.

2 I 1824 r. Prowincjał Dominikanów o. Kostecki zatwierdził dla kościoła w Biłgoraju Bractwo Różańcowe Najsłodszego Imienia Jezus i Maryi. Bractwo przetrwało do 1939 r.

ROCZNICA POBYTU FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W BIŁGORAJU
    Z dawna zapowiadana i oczekiwana przywędrowała do nas z Fatimy, jako Matka Boża i Matka wszystkich ludzi świata. Przebywała u nas w dniach 26 i 27 I 1996 r. W naszej parafii z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Jan Śrutwa a Słowo Boże do wiernych wygłosił ks. Edward Pohorecki z Lublina. Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej opuściła naszą diecezję.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj