Serwis informacyjny

Finał XII Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Biłgoraju

Finał XII Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Droga do zwycięstw nie była łatwa. Rozegrano setki meczów, strzelono wiele bramek. Najlepsze drużyny z naszej diecezji spotkały się w finale XII edycji Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, 15 listopada 2014 r. w Biłgoraju. Turniej rozpoczął się Mszą św., sprawowaną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Mszy przewodniczył ks. Piotr Szeptuch – diecezjalny duszpasterz sportowców, a homilię wygłosił ks. Tomasz Szady. W walce o medale i przepustkę na Mistrzostwa Polski LSO w finale spotkało się 16 drużyn, po cztery drużyny w każdej grupie wyłonionych z eliminacji dekanalnych i między dekanalnych.

Wyniki:

I kategoria - ministranci młodsi: I miejsce – par. Św. Michała Archanioła w Miączynie; II miejsce – par. Św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa; III miejsce – par. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju; IV miejsce – par. Św. Marii Magdaleny w Młodowie

II kategoria – ministranci: I miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim; II miejsce – par. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju; III miejsce – par. Świętej Opatrzności Bożej w Zamościu; IV miejsce – par. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.

III kategoria – lektorzy: I miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim; II miejsce – par. Św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym; III miejsce –par. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu; IV miejsce – par. Świętej Trójcy w Komarowie.

IV kategoria – lektorzy starsi: I miejsce – par. Św. Mikołaja w Hrubieszowie; II miejsce – par. Św. Stanisława Bpa w Lubaczowie; III miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy; IV miejsce – par. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu.

Na zakończenie turnieju w imieniu Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zwycięzcom pamiątkowe medale, puchary i dyplomy wręczali: ks. dziekan Jerzy Kołtun, Prezes OZPN w Zamościu Stanisław Pryciuk, gospodarz obiektu Dyrektor OSiR w Biłgoraju Michał Furlepa. Dziękuję tym, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju na każdym jego etapie, a szczególne Michałowi Furlepie – dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju za pomoc w przeprowadzeniu tego finału. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali panowie sędziowie: Michał Ciecierski, Zbigniew Skwarek i Wiesław Bąk. Ministrantom gratuluję wyśmienitych umiejętności, księżom dziękuję za zaangażowanie, a sponsorom za okazaną pomoc. Zapraszam na kolejne mistrzostwa, które uczą rywalizacji, a także są czasem wspólnego spotkania i ewangelizacji poprzez sport. Ks. Piotr Szeptuch Diecezjalny Duszpasterz Sportu

2014-11-17 21:33


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj