Serwis informacyjny

Profilaktyczne badania raka piersi

Profilaktyczne badania raka piersi

Uprzejmie informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, można na bieżąco wykonać bezpłatnie, profilaktyczne badanie mammograficzne w ramach programu wczesnego wykrywania raka piersi. Na badania mogą zgłosić się kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonały mammografu w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Ważne: programem nie mogą brać udziału kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano nowotwór złośliwym piersi.

Jeśli uczestniczka programu miała wykonywane wcześniej badania mammograficzne w innym ośrodku wskazane jest aby przyniosła zdjęcia mammograficzne z tych badań w celu porównania z aktualnym.

Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji Zakład Radiologii (I piętro) pod nr tel. 6773816. w godz. 8.00-13.00, od poniedziałku do piątku.

Zostanie wówczas wyznaczony dogodny termin badania. Badania są wykonywane w godz. 8.00- 13.00 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) oraz od 8.00-18.00 (czwartek).

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego

Uprzejmie informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, można poddać się bezpłatnym profilaktycznym badaniom kolonoskopowym w ramach badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

W badaniu mogą brać udział następujące osoby:

w wieku 50-65 lat - niezależnie od wywiadu rodzinnego

w wieku 40-65 lat - osoby, które mają krewnego I stopnia (rodzice-dzieci) z rozpoznanym nowotworem jelita grubego.

- w wieku 25 - 65 lat z rakiem jelita występującym rodzinnie.

Ważne - na badanie nie mogą zgłaszać się osoby, które w okresie ostatnich 10 lat wstecz takie badania miały wykonywane.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie programu - Zakład Endoskopii (parter) pod nr tel. 677 37 42 w godz. 8.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Zostanie mu wówczas wyznaczony termin badania. Na badanie nie jest wymagane skierowanie.

2014-11-17 21:39


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj