Serwis informacyjny

Orszak Trzech Króli w Biłgoraju! - 6 I 2015 r.

    W nowym roku po raz pierwszy w Biłgoraju zostanie zorganizowany Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2015 roku na ulicach naszego miasta wspólnie odtworzymy symboliczną podróż monarchów: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz ich orszaków, podążających do Betlejem, by złożyć pokłon Bożej Dziecinie. Obecnie wydarzenie to ma wymiar międzynarodowy i organizowane jest w 285 miejscowościach w Polsce i za granicą. Jest ono oparte na przekazie biblijnym, którego celem jest przywrócenie radosnej tradycji wspólnego kolędowania. W okresie Bożego Narodzenia kolędy w sposób szczególny łączą rodziny i całe społeczności.

    Tak więc Orszak Trzech Króli skierowany jest do wszystkich, którym są bliskie wartości prorodzinne, obywatelskie oraz edukacyjne. Podczas przemarszu ulicami miasta każdy może włączyć się do grona kolędników i wziąć aktywny udział w ulicznych jasełkach.Orszak powstał jako rozwinięcie szkolnych jasełek w katolickiej szkole „Żagle" w Warszawie. Obecnie koordynacją tego wydarzenia na skalę już międzynarodową zajmuje się Fundacja „Orszak Trzech Króli", która wspiera lokalnych organizatorów. Pomysłodawcą zorganizowania orszaku w naszym mieście jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II. Szkoła podpisała umowę z Fundacją oraz przystąpiła do organizacji przedsięwzięcia.

     Królowie i ich orszaki wyruszą z parafii św. Marii Magdaleny, po Mszy św. o godz. 12.00, przejdą ulicą Kościuszki, na której napotkają pałac Heroda, gospodę oraz szałas pastuszków, a następnie wraz z mieszkańcami miasta, dotrą do stajenki, która będzie usytuowana przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

    Obok Orszaku katolickie liceum przygotowało liczne inicjatywy, ściśle z nim związane: konkurs szopek, który ma charakter otwarty, a więc mogą do niego przystąpić wszyscy (szczegóły na stronie: www.kgilo.lbl.pl); konkurs na gwiazdę betlejemską; warsztaty multimedialne oraz przedsięwzięcie skierowane do szkół podstawowych i przedszkoli na przygotowanie własnoręcznie zrobionych przez dzieci, symbolicznych upominków dla Pana Jezusa. Każda instytucja lub osoby prywatne 6 stycznia, oddając pokłon Bożej Dziecinie, również będą miały okazję ofiarować swój dar serca. Na scenie, obok stajenki będzie odbywać się zbiórka nowych, nieużywanych ubranek dziecięcych, które zostaną przekazane na misje dla dzieci z najuboższych zakątków świata.

   Wszyscy mieszkańcy naszego miasta i okolic mogą także przyłączyć się do organizacji orszaku poprzez aktywny udział w internetowym konkursie „Głosuj na wielbłąda", organizowanym przez Fundację „Orszak Trzech Króli", dzięki któremu do orszaku zwycięskiej miejscowości dołączy prawdziwy wielbłąd. Głosowanie odbywa się na stronie: www.orszak.orgOrganizatorzy orszaku już dziś zapraszają mieszkańców miasta do wspólnego kolędowania oraz do złożenia pokłonu Bożej Dziecinie. Szczegółowe informacje na stronie: www.kgilo.lbl.pl oraz pod numerem tel. 84 686 74 75

2014-12-09 23:04


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj