Serwis informacyjny

Dyrektor Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju informuje o rozpoczynających się zapisach dzieci na rok szkolny 2015/2016.

Dyrektor Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju informuje o rozpoczynających się zapisach dzieci na rok szkolny 2015/2016.

                Przedszkole prowadzi rekrutację w oparciu o powszechną zasadę dostępności. W naszym przedszkolu dużą rolę pełni formacja religijna, którą realizujemy na różnych płaszczyznach. Rodzice wybierając przedszkole katolickie akceptują wychowanie i nauczanie oparte na zasadach głoszonych przez Kościół Katolicki. Oferujemy dobre przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązków szkolnych. Dzieci objęte są pracą dydaktyczną ukierunkowaną na rozwój umiejętności niezbędnych do nauki czytania, pisania i liczenia. Nauka tych kompetencji odbywa się poprzez zabawę w oparciu o zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej program wychowawczo – dydaktyczny oraz program Katolickiego Przedszkola.

                Treści wychowania i nauczania realizowane są zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Nauczyciele planując i organizując pracę z dziećmi, starają się zapewnić dzieciom bezpośredni kontakt ze środowiskiem społecznym i przyrodniczym. Dziećmi opiekują się osoby doświadczone z odpowiednimi kwalifikacjami.

                Od września 2013 roku jesteśmy przedszkolem publicznym. Przedszkole proponuje opiekę, wychowanie i edukację w wymiarze 10 godz. dziennie (5 godz. bezpłatnie oraz 5 godz. w ramach opłaty 1 zł. za godz.). Dzieci mogą przebywać w przedszkolu od godziny 6.30-16.30. Nasi wychowankowie mają możliwość korzystania z bezpłatnych zajęć dodatkowych: rytmika, śpiew, tańce, zajęcia korekcyjne, język angielski, zajęcia teatralne z "Jasiem Pociechą". Ponadto, dzieciom i ich rodzicom pomocy specjalistycznej udziela logopeda i psycholog. Posiadamy bezpieczny i zadbany plac zabaw.

     Przyjmowanie i wydawanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola (wraz z załącznikami) odbywa się w dniach od 2 marca do 31 marca br. Wnioski dostępne są w kancelarii przedszkola.

Serdecznie zapraszamy.

2015-02-20 18:05


KALENDARZ

Środa
17
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj