Serwis informacyjny

1,5 tony żywności zebrały w akcji Caritas "Tak, POMAGAM!" Szkolne Kola Caritas Rejonu Biłgoraj

W dniach 13-14 III 2015 r. odbyła się w rejonie biłgorajskim druga zbiórka żywności, pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Społeczeństwo rejonu biłgorajskiego po raz kolejny udowodniło swoją szczodrość. Nasi wolontariusze zostali przyjęci z ogromną życzliwością przez mieszkańców Biłgoraja, Tarnogrodu i Zwierzyńca. W zbiórce żywności wzięło udział ponad 200 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. W sumie, we wszystkich 5 punktach sieci Biedronka zebrano około 1,5 tony żywności. Zebrano artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mąka, mleko, cukier, makaron, ryż, kasza, płatki kukurydziane, herbata, soki, olej roślinny, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne.

Zebrane produkty zostały spakowane przez wolontariuszy 16 III 2015 r. Paczki żywnościowe trafią w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Lista tych osób znajduje się w każdym SKC i jest nieustannie poszerzana o nowe rodziny, których w naszym rejonie jest bardzo dużo.

W SKC działającym przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, podczas przygotowywania paczek był kręcony film o wolontariuszach naszej diecezji, który zostanie wykorzystany w przygotowywanym teledysku. Muzykę przygotowuje zespół „Anielsi” z Lubaczowa, teledysk będzie można zobaczyć już niebawem w sieci.

Gorące podziękowania składamy kierownikom i personelowi sieci Biedronka w Biłgoraju, Zwierzyńcu i Tarnogrodzie za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności Caritas. Podziękowania kierujemy również mieszkańcom rejonu biłgorajskiego, którzy nie przeszli obojętnie obok naszej akcji. Od młodych wolontariuszy usłyszałem wiele miłych i ciepłych słów. Wiele osób pomagających jako wolontariusze, podczas tej akcji przeszło dobrą szkołę życia. Jestem pewny, że wszyscy wolontariusze w przyszłości będą uwrażliwieni na krzywdę, biedę i cierpienie bliźniego. Co daj - Panie Boże!

Mirosław K. – koordynator wolontariatu Caritas 
rejonu biłgorajskiego

2015-03-17 10:40


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj