Serwis informacyjny

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju laureatami i finalistami XXV Olimpiady Teologii Katolickiej

            Od 16 do 18 kwietnia 2015 roku w Łomży 123 uczniów reprezentujących 41 diecezji w Polsce uczestniczyło w Ogólnopolskim Finale XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanym przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.   Wielki sukces w tej olimpiadzie, której celem jest popularyzacja wiedzy religijnej, odnieśli uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju. Tytuł laureata olimpiady zdobyła Katarzyna Sadowy z klasy I E; tytuły finalistów uzyskali: Agata Wnuk z klasy I D i Marcin Mydlak z klasy II B. W nagrodę uczniowie otrzymali indeksy na wyższe uczelnie w Polsce, m. in.: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

            Temat tegorocznej Olimpiady brzmiał: Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła i dokumentów kościelnych.

            Etap szkolny odbył się w listopadzie 2014 roku, a diecezjalny – na początku marca 2015 roku. O popularności olimpiady świadczy fakt, że w pierwszym etapie brało udział ponad 12 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

            Udział w olimpiadzie to nie tylko zgłębianie wiedzy religijnej, to przede wszystkim umacnianie w wierze i kształtowanie właściwej postawy moralnej młodych ludzi. Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej co roku odbywa się w innej diecezji, umożliwiając jego uczestnikom zawieranie nowych przyjaźni i poznanie wielu zakątków Polski. W tym roku uczestnicy olimpiady zwiedzali Zespół Klasztorny Bernardynów w Tykocinie i „Polskie Termopile” w Strękowej Górze – historyczne miejsce walk polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

            Uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju corocznie odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Teologii Katolickiej, co świadczy o wysokim poziomie nauczania religii w szkole. W tym roku do olimpiady przygotowały uczniów nauczycielki religii: pani Barbara Kłubko i pani Grażyna Skakuj.

            Gratulujemy uczniom i opiekunom, którzy w tegorocznej edycji, dzięki tak znaczącym osiągnięciom godnie reprezentowali diecezję zamojsko-lubaczowską.  

 

                                                                                                                                             H.O.

2015-04-23 23:26


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj