Serwis informacyjny

XVI Ogólnopolski Festiwal SOLI DEO w Biłgoraju - prawdziwą ucztą duchową

     W lipcu br. (4 – 5 VII 2015 r.) Biłgoraj będzie gościł muzyków chrześcijańskich z całej Polski już 16 raz! Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO pod patronatem J.E. Ks. Bp Mariana Rojka, wpisał się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych wschodniej części Polski. Prestiżowy miesięcznik „Egzorcysta” po ubiegłorocznej edycji festiwalu określił to wydarzenie jako wyjątkowe i zachwycające odkrycie, które jest prawdziwą ucztą duchową.

     W tym roku organizatorzy urozmaicili wieczorne koncerty, podczas których wystąpią ciekawi muzycy. I tak, już 4 VII br. po prezentacjach festiwalowych wystąpi zespół  Porozumienie. Porozumienie to zespół, który zrodził się na pielgrzymiej ścieżce u początków XXI w. O sobie sami mówią tak: "Jesteśmy rockową kapelą, grającą tak szczerze, że aż surowo, energicznie, bardzo koncertowo, poważnie, ale na dużym ładunku radochy. Muza z naszej ręki i serca to mix grunge, post punka, pop rocka i garage. Śpiewamy i gadamy tylko o rzeczach dla nas ważnych - Miłość, Życie, Rodzina, relacja z Bogiem i drugim człowiekiem". 

    Kolejnego dnia (5 VII br.) tuż po koncercie laureatów, odbędzie się koncert Beaty Bednarz, która wystąpi z zespołem. Wokalistka jest zafascynowana nurtem gospel. Zawodowo śpiewa 30 lat. Nagrała 11 płyt. Najbardziej znane utwory w jej wykonaniu to: Golgoto, W cieniu Twoich rąk. 

     Przy organizacji festiwalu będzie pracowało ponad 80 młodych wolontariuszy z KSM „Serce” i „Nadzieja” oraz szkół średnich. Wsparcia udzieli nam wiele zaprzyjaźnionych z nami firm i instytucji. Dyrektorem festiwalu jest już od lat ks. Marek Kuśmierczyk.

     Pragniemy poinformować, że już można dokonywać zgłoszeń solistów i zespołów do udziału w części konkursowej. Wszelkie informacje na ten temat są podane na stronie internetowej: www.solideo.lbl.pl lub na Facebooku.

   Do zobaczenia na festiwalu!

Organizatorzy.

2015-04-24 18:49


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj