Serwis informacyjny

Wybierz z nami swoją przyszłość - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju

Wybierz z nami swoją przyszłość

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju


zaprasza w roku szkolnym 2015/2016 do dwóch klas pierwszych:

 

Klasa reporterska – przedmioty rozszerzone: j.  polski, wos, geografia/biologia.

W tej klasie  zapewniamy współpracę z Katolickim Radiem Zamość i lokalną prasą katolicką. Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach filmowych i multimedialnych. Samodzielnie pod opieką nauczyciela realizują filmy. Przedmiotami uzupełniającymi będą zajęcia z podstaw dziennikarstwa oraz historia i społeczeństwo.

Klasa ekonomiczno-przyrodnicza – przedmioty rozszerzone: j. angielski, matematyka, biologia/geografia.                                                                                                                                          W tej klasie zapewniamy zajęcia z dziedziny informatyki,  w trakcie których mogą się nauczyć podstaw języków programowania i stworzyć własną aplikację czy też grę na smartfona lub tablet. W ramach zajęć przyrodniczych organizowane są  lekcje w terenie.  Przedmiotami uzupełniającymi będą historia i społeczeństwo  oraz Business English.   

 

Języki obce: j. angielski oraz do wyboru: j. rosyjski, j. niemiecki, j. hiszpański.

Dla chętnych j. włoski

Szkoła uczestniczy w rekrutacji elektronicznej.

Rejestracja od 18 maja do 5 czerwca

2015-04-24 18:53


KALENDARZ

Środa
22
stycznia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża upros zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie,mamy i rodziny.

Maryjo, proszę Cię o Twoją pomoc. Jeśli wolą Bożą jest abym była żoną i matką to proszę Cię upros mi łaskę spotkania na mojej drodze w najbliższym czasie: dobrego, wiernego, wierzącego, troskliwego,odpowiedzialnego przyszłego męża, który będzie mnie szanował i kochał. Wstawiaj się za mną i moim przyszłym mężem... Prowadź mnie..

Błagam o modlitwę by Jurek został uleczony ze zranienia z poprzedniego związku partnerskiego, by Duch Święty przemienił jego serce i oczyścił rany, by na nowo zaufał i nauczył się kochać. By Bóg połączył mnie z nim miłością i małżeństwem sakramentalnym.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

I 1755 r. dzięki fundacji Eustachego Potockiego, generała artylerii, ukończono budowę nowego kościoła WNMP.

2 I 1824 r. Prowincjał Dominikanów o. Kostecki zatwierdził dla kościoła w Biłgoraju Bractwo Różańcowe Najsłodszego Imienia Jezus i Maryi. Bractwo przetrwało do 1939 r.

ROCZNICA POBYTU FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W BIŁGORAJU
    Z dawna zapowiadana i oczekiwana przywędrowała do nas z Fatimy, jako Matka Boża i Matka wszystkich ludzi świata. Przebywała u nas w dniach 26 i 27 I 1996 r. W naszej parafii z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Jan Śrutwa a Słowo Boże do wiernych wygłosił ks. Edward Pohorecki z Lublina. Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej opuściła naszą diecezję.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj