Serwis informacyjny

Niech pamięć o nich nigdy nie umiera

    W 76. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej modlili się w intencji poległych i pomordowanych, i oddali im hołd. 
    Mszę św. w intencji Ojczyzny, ofiar sowieckiej napaści na Polskę i tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, sprawował ks. prałat dr Józef Flis, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II. W homilii kapłan nawiązał do słów Ewangelii. Przypominał też historyczne wydarzenia: podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i dołączenie protokołu, że po napaści na Polskę Niemcy i Rosja podzielą się jej terytorium. – Był jeden cel: wyniszczyć Polskę – podkreślał. – Chcemy o tej ofierze pamiętać, bo to była ofiara męczeńska, bo to była ofiara wypływająca z nienawiści najeźdźców, wypływająca z życia bez Boga. 
    Po Mszy św. głos zabrał starosta biłgorajski Marian Tokarski. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież ZSBiO w Biłgoraju pod kierunkiem nauczycieli. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce pod Pomnikiem Katyńskim i zapalili znicze. 
    Uroczystość została zorganizowana przez Starostę Biłgorajskiego oraz Dyrekcję ZSBiO w Biłgoraju a swoją obecnością zaszczycili ją m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich, poseł Piotr Szeliga, starosta Marian Tokarski, wicestarosta Jarosław Piskorski, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Tochman, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, ks. dr Józef Flis, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń, zakładów pracy, dyrektorzy szkół, nauczyciele młodzież i dzieci, poczty sztandarowe.      

2015-10-06 10:44


KALENDARZ

Czwartek
18
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj