Serwis informacyjny

Niech pamięć o nich nigdy nie umiera

    W 76. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej modlili się w intencji poległych i pomordowanych, i oddali im hołd. 
    Mszę św. w intencji Ojczyzny, ofiar sowieckiej napaści na Polskę i tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, sprawował ks. prałat dr Józef Flis, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II. W homilii kapłan nawiązał do słów Ewangelii. Przypominał też historyczne wydarzenia: podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i dołączenie protokołu, że po napaści na Polskę Niemcy i Rosja podzielą się jej terytorium. – Był jeden cel: wyniszczyć Polskę – podkreślał. – Chcemy o tej ofierze pamiętać, bo to była ofiara męczeńska, bo to była ofiara wypływająca z nienawiści najeźdźców, wypływająca z życia bez Boga. 
    Po Mszy św. głos zabrał starosta biłgorajski Marian Tokarski. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież ZSBiO w Biłgoraju pod kierunkiem nauczycieli. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce pod Pomnikiem Katyńskim i zapalili znicze. 
    Uroczystość została zorganizowana przez Starostę Biłgorajskiego oraz Dyrekcję ZSBiO w Biłgoraju a swoją obecnością zaszczycili ją m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich, poseł Piotr Szeliga, starosta Marian Tokarski, wicestarosta Jarosław Piskorski, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Tochman, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, ks. dr Józef Flis, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń, zakładów pracy, dyrektorzy szkół, nauczyciele młodzież i dzieci, poczty sztandarowe.      

2015-10-06 10:44


KALENDARZ

Piątek
6
grudnia


Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę cię o zdrowie i pomyślne zaliczenie egzaminu końcowego i lepszą prace i potrzebne łaski i rozwiązanie węzła samotności.

Gorąco proszę o pozytywne zakończenie sprawy zawodowej.

Matko Najświętsza proszę o łaskę uzdrowienia z wszelkich chorób,oraz o znalezienie dobrej pracy.

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj