Serwis informacyjny

Niech pamięć o nich nigdy nie umiera

    W 76. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej modlili się w intencji poległych i pomordowanych, i oddali im hołd. 
    Mszę św. w intencji Ojczyzny, ofiar sowieckiej napaści na Polskę i tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, sprawował ks. prałat dr Józef Flis, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II. W homilii kapłan nawiązał do słów Ewangelii. Przypominał też historyczne wydarzenia: podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i dołączenie protokołu, że po napaści na Polskę Niemcy i Rosja podzielą się jej terytorium. – Był jeden cel: wyniszczyć Polskę – podkreślał. – Chcemy o tej ofierze pamiętać, bo to była ofiara męczeńska, bo to była ofiara wypływająca z nienawiści najeźdźców, wypływająca z życia bez Boga. 
    Po Mszy św. głos zabrał starosta biłgorajski Marian Tokarski. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież ZSBiO w Biłgoraju pod kierunkiem nauczycieli. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce pod Pomnikiem Katyńskim i zapalili znicze. 
    Uroczystość została zorganizowana przez Starostę Biłgorajskiego oraz Dyrekcję ZSBiO w Biłgoraju a swoją obecnością zaszczycili ją m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich, poseł Piotr Szeliga, starosta Marian Tokarski, wicestarosta Jarosław Piskorski, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Tochman, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, ks. dr Józef Flis, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń, zakładów pracy, dyrektorzy szkół, nauczyciele młodzież i dzieci, poczty sztandarowe.      

2015-10-06 10:44


KALENDARZ

Niedziela
12
lipca15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża proszę połącz na nowo i uzdrów małżeństwo Agnieszki i Michała. Proszę Cię Maryjo, aby miłość, która nas połączyła kiedyś przed laty odrodziła się w nas na nowo, abyśmy wrócili do siebie i odbudowali nasze małżeństwo. Proszę dla nas o łaskę pojednania, nawrócenia, opamiętania i przebaczenia, aby moja żona wyzbyła się żalu, złości i wróciła do męża, nie spotykała się z innym mężczyzną. Proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy i o godne wynagrodzenie w pracy, które pozwoli na życie bez stresów.

Matko Boza ...... Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mnie. Prosze o cud calkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Prosze o modlitwe przeblagalna za grzechy moje,mojej Rodziny i zmarlych Przodkow. Prosze o cud, we wszystkich intencjach,ktore nasze w swoim sercu. Prosze o modlitwe, w intencjach mi powierzonych. Prosze o modlitwe dziekczynna,za wszystkie otrzymane laski. Bog zaplac.

O Boże Miłosierdzie dla Michała rodziny i osób bliskich

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

    W lipcu 1955 r. dzięki staraniom ks. Jana Kosiora (proboszcza parafii WNMP) i parafian zamówiono i zamontowano wielki ołtarz wewnątrz świątyni. Ołtarz ten jest kopią spalonego ołtarza podczas II wojny światowej.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj